| Bianca777 a întrebat:

As vrea sa ma uit la ceva film de dragoste in care un baiat,, rau " sa se îndrăgostească de o tocilara sau ceva de genul.Si as vrea sa nu fie actori de 30 de ani, înțelegeți voi.
FUNDA!

7 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Eşti o " tocilară " şi-ți place de un băiat rău? Investeşte mai mult timp în tine, apucă-te de ceva, du-te la sală etc.

| Bianca777 explică (pentru Iunix):

Nu sunt o tocilara si nici nu imi place de vreun baiat rau dar imi plac filmele de adolescenți gen ă walk to remember asa ca am mai vrut sa caut filme de genu asta

| FlappyXXX a răspuns:

A Walk to Remember 2002 ( pote nu l-ai văzut )
Nu sunt actori de 30 de ani, sunt liceeni. E superb filmul și chiar merită vizionat.
Trailer- https://www.youtube.com/watch?v=i72wRvPw_ik
Film- https://f-hd.net/......subtitrat/

Sper să îți placă. Vizionare plăcută!

| Bianca777 explică (pentru FlappyXXX):

L-am vazut si mi-a placut foarte mult, de aceea mai vreau sa caut filme ca asta

| FlappyXXX a răspuns (pentru Bianca777):

Hmm îmi pare bine că l-ai văzut și îmi pare rău că nu ți-am putut fi de folos. Totuși o să îți mai las câteva nume de filme aici, nu prea sunt ce ai cerut tu gen ''Tocilara si bad boy'' dar sunt de dragoste pe care eu le-am văzut și sincer mi-au plăcut. Să îmi spui apoi dacă dorești, pe care l-ai văzut și pe care ai vrea să îl încerci. o să îi las și mici descrieri să îți fie mai ușor să alegi la care să te uiți primul în caz că nu le vei ști.

1) Dear John 2010- ( este vorba de un soldat intors acasa din armata intr-o permisie, atunci s-a indragostit de o fata cu care a trait o dragoste sincera si frumoasa, el fiind nevoit sa se intoarca inapoi vor vorbi mult prin scrisori, pana la un moment dat cand fata ii va spune ca a luat decizia de a pune punct relatiei lor. Dar nu pentru ca nu il mai iubea sau ca il inselase, nicidecum. Dar asta te las pe tine să descoperi )

2) 6 years (2015) (Aici este vorba de 2 tineri ce au o dragoste foarte aprinsa si sunt foarte deschisi unul in fata celuilalt, fac multime de chestii impreuna, unele normale altele mai ciudate... ei au o relatie de 6 ani, dar relatia lor este pusa la incercare ajungand sa se desparta din cauza unui motiv stupid. Restul descoperi tu )

3) The First Time (2012) (Dave si Aubrey se cunosc la o petrecere data acasa de cineva, unde niciunul dintre ei nu cunoaste pe nimeni dintre petrecareti. El e in ultimul an de liceu si curand va pleca la facultate, iar ea e in primul an, dar studiaza la alt liceu. Lui Dave ii place de Jane, o fata cam libertina pentru care el nu e decat un bun prieten, iar Aubrey are oarecum un prieten, Ronny, care e mai mare decat ea. Dave o conduce pe Aubrey acasa, unde adorm amandoi in timpul unei imbratisari platonice pe podeaua dormitorului. Iar a doua zi, el va trebui sa iasa pe geam, ca si cum s-ar fi intamplat ceva intre ei… Restul descoperi tu. )

4) If i Stay 2014 ( acesta il consider un film mai spercial decat restul asa ca te voi lasa sa il descoperi singura )

5) The Spectacular Now (2013) ( aici este vorba de un baiat cu chef de viata si petrecaret si o fata timida si la locul ei. El dupa ce este parasit de iubita se imbata si pleaca spre casa dar nu mai ajunge laughing) s se trezeste in curtea acestei fete, fata fiind cea care ii va da desteptarea. El intreaba unde ii este masina ca nu o vedea si normal nici nu era pe acolo. Fata o ajuta pe mama ei sa imparta ziarele dimineata inainte sa plece la scoala, asa ca baiatul de ofera sa o ajute pe tanara sa termine mai repede de impartit ziarele, dar in schimb ea sa il ajute sa isi caute masina. Fata o sa ii dea meditatii baiatului pentru a trece anul scolar si cu timpul se indragostesc, el fiind primul baiat din viata acesteia... Restul descoperi tu )

6) The Fault in Our Stars 2014 ( Este vorba despre o fata care are cancer si este impinsa de la spate de catre mama ei sa participe la un grup de suport pentru pacientii care sufera de aceasta boala. Acolo ea il intalneste pe el, cel cu care se va iubi, normal si de aici incepe povestea de dragoste el acceptamdo si iubindo pe ea asa cum este. De aici te descurci. )

Cam atât pentru acum. Dacă mai dorești ceva în materie de filme, îți stau la dispozitie. big grin

| Bianca777 explică (pentru FlappyXXX):

Mersi

| ioana3432B a răspuns:

10 things i hate about you( e vechi filmul dar e super)
The duff