| Loola_4761 a întrebat:

Hey TPU:* cine se uita la Naruto Shippuden va rog sa imi spuneti si mie stiu ca sunt cei 5 Kage, dar nu stiu care sunt aceia adica numele lor...cum ar veni stiu ca unul este Hokage cel din satul frunzei, Gaara este Kazekage din satul Nisipului, si Mizukage, dar pe ceilalti cum ii cheama (cand spun cum ii cheama ma refer la hokage, mizukaek, kazekage ) adica la titlurile acestea nu la numele lor de ninja...big grin Cine imi spune FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| BonnieSweet a răspuns:

1. Hokage
2. Kazekage
3. Mizukage
4. Raikage
5. Tsuchikage

Iubesc Naruto

3 răspunsuri:
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

The Hokage (火影; Literally meaning "Fire Shadow") of Konohagakure.
The Kazekage (風影; Literally meaning "Wind Shadow") of Sunagakure.
The Mizukage (水影; Literally meaning "Water Shadow") of Kirigakure.
The Raikage (雷影; Literally meaning "Lightning Shadow") of Kumogakure.
The Tsuchikage (土影; Literally meaning "Earth Shadow") of Iwagakure.

Sursa:http://naruto.wikia.com/wiki/Kage

Pa Pa!

| Zizzy99 a răspuns:

Cei 5 Kage sunt:
1. MizuKage
2. TsuchiKage
3.RaiKage
4.KazeKage
5.HoKage

| ThePlayer a răspuns:

Hokage(Satul Frunzei)-Tsunade
Kazekage(Satul Nisipului)-Gaara
Mizukage(Satul Cetii)-Mei Terumi
Raikage(Satul Norului)- nu i se stie numele
Tsuchikage(Satul Pietrei)-Onoki