| PeekABoo a întrebat:

Hey TPU!
De ceva vreme incerc sa gasesc un desen animat cu iepuri la care ma uitam cand eram mica.(2005-2006 ceva de genul)
Era pe Tvr1 sau Tvr2. Imi aduc aminte ca era o singura voce care dubla toate personajele...Intr-un episod (sau in fircare episod-nu mai stiu) o femeie scria scrisori si parca vorbea cu ei (?)
A, si incercau mereu sa fure morcovi din gradinile oamenilor.
Sper ca ma puteti ajuta. Chiar vreau sa-l revad. Imi placea foarte mult
Dau funda

Răspuns Câştigător
| PeekABoo explică (pentru CreepyCrow):

Da, asta e.
L-am gasit la cateva minute dupa ce am postat intrebarea.
dar tot o sa-ti dau funda❤

5 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Nu-mi mai amintesc daca furau morcovi, dar imi amintesc faptul ca era destul de violent si ca il dadeau la tv dupa 2000. "Familia iepurila", sau in engleza,"Watership Down".
Filmul:https://www.youtube.com/watch?v=ji-LqBskNyE
Serialul: https://www.youtube.com/watch?v=ooKq34DoiNs

| PeekABoo explică (pentru MaliciousDeath):

Nu, nu e Watership down
Stiu filmul si nu seamana deloc cu desenul pe care il caut, haha. Multumesc oricum ❤

| mmegalion a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Nu pot să exprim în cuvinte cât de fericit sunt că ți-am văzut postarea!

Cred că tot caut SERIALUL de mai bine de 15 ani, însă mereu am ignorat "Watership Down" pentru că desenul animat nu are nicio treabă cu ce îmi aduceam eu aminte.

Dar, SERIALUL, este exact ce căutam! Tot Watership Down se numește (3 sezoane, 1999), dar stilul de animație este complet altul! Exact cel pe care îl văzusem pe scurt la televizor când eram mic.

Orişicum, mi-am făcut damblaua! Merci mult! happy

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
E vorba de asta?
https://www.youtube.com/watch?v=oIqYMwDYQkQ

Daca nu, incearca sa cauti pe google asa "desene animate cu iepuri TVR1" sau "TVR2"!
Poate gasesti ceva...
Succes