| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva niste filme japoneze bune? Nu conteaza genul, actiune, horror, drama, dragoste, chiar nu conteaza, atata timp cat sunt japoneze si subtitrate in engleza, nu in romana. Stiu ca suna cam ciudat, dar le vreau subtitrate in engleza, nu in romana. Le vreau subtitrate in engleza pentru ca ma pricep destul de bine la engleza si vreau sa ma perfectionez.
In orice caz... stiti vreun film japonez subtitrat in engleza?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Confession 2010 este foarte bun

| Mayhem666 a răspuns (pentru 愛日本):

M-am uitat acum la trailer, si mi-a placut, iti multumesc foarte mult happy

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Cum o fi,, Yukiane

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Acum serios... ti-am spus eu asta? Ca eu chiar nu imi amintesc.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ai pus un link de Youtube intr-un raspuns, iar eu am click-uit si am vazut ce si cum/

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Ah... deci mi-ai vazut Facebook-ul si Instagram-ul si Twitter-ul si cam tot! Dar link-ul de la Youtube il am pus si pe profil, m-am gandit ca poate te-ai uitat acolo.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ai dat tu un raspuns despre ''Yukkii'' astia cuiva aici pe site,, nu le-am luat de la profilul tau, n-am treaba cu Facebook, Instagram si alte prostii d-astea/

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Aha, ok atunci. Macar am aflat de unde stii!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Asa panicat erai ca-ti aflam Facebook-ul? Ce puteam face cu asa ceva? Eu imi ocup timpul cu ceva cu care sa nu-mi pierd vremea aiurea

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu eram panicat! Eram doar curios!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Din raspunsuri am luat termenul de 'Yukii'

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Yukki, nu Yukii! laughing

22 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Yuki,,ce-i cu acel avatar? bwhahahaha

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

De unde stii de Yukki? Cum ai aflat?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

De la tine/

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Ti-am spus eu asta? Ce ciudat... nu imi amintesc! Cred ca am uitat laughing

| T0T a răspuns:

Mie unul, chiar dacă îmi plac anime-urile, consider majoritatea filmelor japoneze extrem de slabe, nu sunt buni la asta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Si mie imi plac mult animeurile, dar ma gandeam sa vad si un film japonez, ca sa vad diferenta intre filmele japoneze si animeuri.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Dacă vrei să compari, de exemplu dacă ai văzut Attack Of Titan sau Death Note, sunt filme făcute după aceste anime-uri și vei vedea diferența.

| MaliciousDeath a răspuns:

Dintre cele vazute de mine, iti recomand:
Battle royale
Himizu
Love exposure
Blue Spring(2001)
Like father, like son
Departures
All about lily chou chou
Throw away your books, rally in the streets
Mind game

| Pisicuta8888 a răspuns:

"Garda de corp"
"Cei sapte samurai"
"Samuraiul orb"
"Castelul paianjenilor"
"Azumi"
"Haos"
"Nausica"
"Arika"

Sper ca sunt destule. Daca mai vrei sa imi spui

| Mayhem666 a răspuns (pentru Pisicuta8888):

Sunt destule, sper sa am timp sa ma uit la ele, multumesc!