| simpleMAN18 a întrebat:

Hey!

Vreau si eu sa vad mai multe documentare despre Romania(nu coteza tema),acum am vazut acest minunat documentar despre carpatii,as vrea sa vad mai multe documentare gen la acesta, despre Romania :)
Uitati linkul la documentar, este de a dreptul fascinant :http://www.youtube.com/watch?v=bUtaLeQqB40&feature=share

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

România şi dictaturile ei:
- Carol al II-lea.
- Ion Antonescu.
- Mişcarea Legionară.
- Gheorghe Gheorghiu-Dej.
- Nicolae Ceauşescu.
România în al II-lea Război Mondial:
1. Prevestiri sumbre.
2. România ciopârţită.
3. Regele, Generalul şi Legiunea.
4. Ruptură între fraţi.
5. Regimul Antonescu.
6. Războiul nostru sfânt.
7. Vremelnica reîntregire.
8. Dincolo de graniţele fireşti.
9. De la Stalingrad, la evacuarea Crimeei.
10. 23 august, întoarcerea armelor.
11. Treceţi batalioane române Carpaţii.
12. Totul pentru front, totul pentru victorie.
13. România la porţile infernului.
14. Alsacia şi Lorena.
15. Spre victoria finală.
Golgota Basarabiei.

| simpleMAN18 explică (pentru anonim_4396):

Mersii pentru raspuns, sunt faine doc, insa eu vreau ceva facut de catre strainii, asa cum este cel pe care l-am postat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru simpleMAN18):

N-am urmărit videoclipul postat de tine şi nici nu cred c-o voi face. Nu-mi plac filmele pe care le fac străinii despre ţara noastră.

| simpleMAN18 explică (pentru anonim_4396):

Aham insa este fain,asa de curiozitate..., iti multumesc pentru filme, am urmarit unul este interesant, tinand cont ca-mi place istoria, mai ales istoria tarii