| PufulethePuffy a întrebat:

Hi se uita cineva la anime-ul "Bleach" daca da imi puteti face un rezumat p scurt si daca merita vazutbig grin... funda

Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Da eu am vazut anime-ul acum ceva vreme si mi-a placut destul de mult. Eu zic ca merita vazut si ti-l recomand.

Anime-ul urmărește viața lui Ichigo Kurosaki, un elev de liceu de 15 ani cu abilitatea de a vedea antome și un shinigami cu numele de Rukia Kuchiki.
Povestea începe cu apariția subită a Rukia Kuchiki în camera lui Ichigo Kurosaki. Ea este surprinsă de abiltatea sa de o vedea, dar conversația ce rezultă este întreruptă de apariția unui hollow, un spirit malefic. După ce Rukia este grav rănită încercând să-l protejeze pe Ichigo, ea intenționează să-i transfere jumătate din puterile ei lui Ichigo, sperând să îi dea oportunitatea să înfrunte hollows pe picior de egalitate. Ichigo absoarbe neintenționat aproximativ toată puterea ei, ceea ce îi permite să învingă hollow cu ușurință. Ea teoretizează că puterea spirituală a lui Ichigo a dus la absorbția aproape totală a puterilor ei, lăsând-o ca urmare naufragiată în lumea reală. Rukia și-a transferat spiritul într-un corp uman artificial până când își va recăpăta abilitățile. Între timp, Ichigo trebuie să-i preia îndatoririle de shinigami, luptând cu hollows și ghidând suflete rătăcite înapoi în Soul Society.

Cam asta e pe scurt povestea.

1 răspuns:
| Crisyy a răspuns:

Eu acum sunt pe la episodul 203big grin merita sa te uiti e super tarebig grin