| LarisaMaria a întrebat:

Imi dati si mie va rog o idee despre cum sa scriu intr'un proiect despre telenovelele din mexic? Nu gasesc pe net, si nu am nicio idee ce as putea sa scriu sad. Fundoi

Răspuns Câştigător
| dany3la a răspuns:

Pi poti sa incepi cu prima telenovela care a fost publicata si de ce marca(tv azteca) si sa le iei pe rand pe fiecare marca in parte:tv azteca,televisa,telemundo etc.
Poti sa spui ca au fost telenovele de epoca,pentru copii,etc
Poti sa dai exemple de telenovele si sa le descrii un pic,sa dai numele unor actori celebrii(Ricardo Blume,Helena Rojo,Daniela Romo,William Levy,Anahi,Sherlyn, Daniela Aedo etc)
Poti sa spui care este telenovela ta preferata, sa le iei in ordine de la prima telenovela facuta pana acum (2011),si poti sa mai scrii despre actori de telenovele care au murit.

1 răspuns:
| patchouli a răspuns:

Eu cred ca nici nu ai cautat pe net altfel cu siguranta gaseai.La fiecare telenovela scrie un scurt rezumat si alte informatii despre ele (regizor, actori, etc). Poti sa iti alegi niste telenovele, sa scrii ceva despre fiecare in parte apoi la sfarsit o concluzie a ta in care sa incluzi deosebiri si asemanari intre telenovele, opinia ta fata de actori sau fata de telenovela propriu-zisa.