| Deyumi a întrebat:

Dati-mi o idee de un proiect comun, care poate fi asumat de lumea contemporana (exceptand calatoria in spatiu), chiar nu stiu despre ce sa scriu la geografie.

1 răspuns:
| Lola05 a răspuns:

Axează-te pe ecologie, că e de actualitate. Nu știu, proiectul trebuie să fie inventat, SF? Poți inventa o metodă nouă de împădurit sau de monitorizat mai eficient despăduririle (cu drone spre exemplu). Poți să scrii despre noile surse de energie alternativă, vezi că sunt multe idei prin care să obții energie din activitățile zilnice (spre exemplu mersul pe jos).
Copaci modificați genetic astfel încât să absoarbă substanțele poluante și să le neutralizeze, oferindu-ne oxigen și aer curat.
Mai uită-te și pe internet, găsește idei și îmbunătățește-le happy Sigur ai să ai un proiect bun!