| Matias_Traian_2001 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum sa filmez cu o camera Canon eos 1300D pentru ca sunt la inceput si nu prea inteleg?!

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mai jos ai manualul oficial, cu instructiuni in text si imagini. Din cate inteleg, ai nevoie de card de memorie pentru a putea inregistra video.
http://gdlp01.c-wss.com/......ual_EN.pdf

| ALEXXXL19 a răspuns:

Dificil eu am camera asta de mai bine de 2 ani o folosesc pentru fotografie am și obiective de schimbat. Camera nu are autofocus sau stabilizare sunetul e la fel prost nu merge pe planul sta bine dar fotografie amator da

| Matias_Traian_2001 explică (pentru ALEXXXL19):

Dupa 3 ani de cand am pus intrebarea am reusit sa filmez si pot trage cadre chiar cinematice as putea spune

| Takishima a răspuns:

Aici se explica modul de folosire, toate butoanele:
https://youtu.be/AsCrgCCz3ds

| RoxB a răspuns:

Daca stapanesti bine limba engleza, cel mai simplu e sa dai un search pe Youtube la "how to film with Canon eos 1300D" sau "Canon eos 1300D filming tutorial"