| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate spune cineva care sunt cele mai bune filme/seriale japoneze, cu cei mai frumoşi şi bine-făcuţi actori şi cu cele mai frumoase actrite japoneze(frumoşi ca şi actriţele şi actorii coreenii!) dar şi cu scenarii bune(drame în special)! Acord funda!

1 răspuns:
| AndreeaSakura a răspuns:

Ai pus foarte multe conditii.
Sa vedem:
-Zettai Kareshi
-Yamada Taro Monogatari
-W no Higeki
-Sprout
-Ryusei no Kizuna
-Last Friends
-Hana Yori Dango
-Liar Game
-Hana Kimi
-14-sai no haha
Aici ai scenarii bune.Cat despre actori si actrite, nu sunt toti ca cei coreeni.In Japonia ceea ce conteaza la un actor este talentul si nu in special aspectul fizic, de aceea actorii nu sunt nevoiti sa isi faca operatii estetice. Povestile lor sunt facute pentru oameni din clasa mijlocie, sunt mai realiste.Nu vei gasi luxul (masini, case, haine) pe care il gasesti in serialele coreene.Pentru ca japonezii nu pun accent pe asa ceva.De asemenea ei nu fac seriale cu scopul de ale vinde in strainatate si de aceea este extrem de greu sa vezi la televizor seriale japoneze.
Daca vrei sa vezi un serial japonez trebuie sa traiesti povestea si vei vedea ca sunt grozave prin felul lor de-a fi.
Totusi asta nu inseamna ca actorii sau actritele japoneze nu arata bine.
Uita-te la poze cu:Miura Haruma,Sakurai Sho,Nishikido Ryo,Oguri Shun, Miyazaki Aoi, Takei Emi, Toda Erika, Kitagawa Keiko si lista poate continua