| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce s-a luptat obi wan cu anakin in serialul star wars?

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Anakin voia sa o salveze pe Padme (avea o boala) si singura solutie era sa devina mai puternic, deci sa treaca de partea intunecata (desigur, a fost mintit de lordul sith (acel senator dubios) )
ca sa treaca de partea intunecata si sa obtina putere pentru a o salva pe Padme, senatorul dubios i a spus sa omoare toti jedi si padawanii (la un moment dat ii omoara pe copiii aia)
cand obi wan afla ce a facut anakin merge sa l opreasca ca sa nu faca mai mult rau si se lupta cu el in taramul ala de lava
Don t worry, domnisoarele din ziua de azi nu s asa mean and rude, sunt doar triste

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Cu ce te ajuta asta? Te ajuta sa dormi mai bine?

| mistico23 a răspuns:

Senatorul dubios se numea Palatine dar de fapt era împăratul adică Darth Sidious