| MaraBerceanu a întrebat:

Îmi puteți recomanda filme despre istoria Greiciei antice? Până acum am văzut 300 spartans, 300 rise of an empire, troy, clash of titans, immortals şi percy jackson şi olimpienii. Dau funda după ce urmăresc filmele recomandate.

2 răspunsuri:
| iloveteenwolf a răspuns:

Hercules the thracian wars
Furia titanilor
Agora
Nemuritorii Razboiul zeilor
Legenda lui Hercule
Cam atat sper sa iti placa!

| MaraBerceanu explică (pentru iloveteenwolf):

Nemuritorii Războiului zeilor este același film cu Immortals, iar Furia titanilor același cu Clash of Titans.
Agora nu este despre Grecia, ci despre Egipt.
Dacă nu mai vine și altcineva cu răspunsuri o să îți dau ție funda, dar nu până mâine.