| GeorgianaGeoLove a întrebat:

Imi puteti da exemple de niste filme sau seriale S.F. sau de actiune interesante? Daca se poate sa imi faceti si o mica descriere, dar nu e obligatoriu. happy

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Filme acțiune:Sabotage (2014),The Expendables 3 (2014),The Anomaly (2014),The Prince (2014),Left Behind (2014),Tokarev (2014),Brick Mansions (2014),Bullet (2014),Lucy (2014),Sin City: A Dame To Kill For (2014),Mea Culpa (2014),Sector 4: Extraction (2014),A Good Day To Die Hard (2013),Vehicle 19 (2013),Olympus Has Fallen (2013),White House Down (2013, The Cold Light Of Day (2012),Cold Comes The Night (2013),Jack Reacher (2012),Bullet To The Head (2012),Gangster Squard (2013),The Place Beyond The Pines (2012),Drive (2011),How I Spent My Summer Vacation (Get The Gringo (2012),Hummingbird (2013),Dead Man Down (2013),Parker (2013),The Counselor (2013),Broken City (2013),The November Man (2014),A Walk Among The Tombstones (2014),Kill Me Three Times (2014),Nightcrawler (2014),Vice (2015),Wild Card (2015),Everly (2015),Taken 3 (2015),Blackhat (2015),Rampage: Capital Punishment (2014),Run All Night (2015),Parallels (2015)
SF:Transcendence (2014),Chappie (2015),88 (2015),Edge Of Tomorrow (2014),Predestination (2014),The Signal (2014),Source Code (2011),Gamer (2009),Repo Men (2010),Children Of Men (2006),Equilibrium (2002),Oblivion (2013),The Host (2013),Looper (2012),Divergent (2013),Insurgent (20 15), The Giver (2014),The Maze Runner (2014),In Time (2011),John Carter (2012),Upside Down (2012),Interstellar (2014),Gravity (2013)

5 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Van Helsing - Transilvania - vampiri - Dravula - castelul Bran

| Krixxus a răspuns:

Back to the future ( toate )
i am a legend
the mummy
the maze runner
riddick
i am number four
men in black
ender's game
journey 1, 2
the recall
surrogates
the one
predators
chronicle
city of bones
godzilla
push
big ass spider
The League of Extraordinary Gentlemen
alien vs predators 2
the covenant
the human race
europa report
halk 1
the avergers
fast and furios
inception
x-men ( toate )
rocky (toate )
jumper
the italian job
transformers ( toate )
Prince of Persia: The Sands of Time
xxx
iron man ( toate )
real steel
rambo ( toate )
need for speed
the wolverine
edge of tomorrow
the hunger games ( toate )
armageddon
the transporter ( toate )
the expendables ( toate )
pacific rim
the guest ***
black lighning ***
welcome to the jungle
the rundown
R.I.P.D.
goon
gamer
g.i. joe retaliation
Disaster Wars Earthquake vs Tsunami

| Pardelian a răspuns:

Seriile star trec, reeditarea de prin 2000 a Battlestar galactica plus filmele astea sunt cele mai reusite

| GeorgianaGeoLove explică:

Wow faramatania cate filme! Multumesc tuturor!

| kyuubiale a răspuns:

Sall! Iti recomand un anime
Naruto shippiden e continuarea seriei Naruto
E povestea unui baiat care desi in ziua in care s-a nascut i-au murit parinti si are sigilat in el un demon vulpe numit Kyuubi (vulpea cu 9 cozi) sau pe nume Kurama din cauza caruia mereu a fost gonit, batjocorit, si amd...el e mereu vesel, glumet, neindemanatic Uzumaki Naruto (baiatul)are un vis mare de a deveni homage ( cel mai puternic si respectat din sat care a datoria sa apere satul chiar si cu pretul vieti) Naruto nu renunta nici o data si isi urmeaza visele.Nu a avut nici o data prieteni,dar in seria Naruto clasica e povestea lui si cum ajunge el sa aiba foarte multi prieteni desi cel mai bun prieten Uchiha Sasuke pleaca din sat pentru a se razbuna pe fratele lui Uchiha Itachi pentru ca Itachi a omirat tot clanul,iar Naruto se antreneaza din greu pentru a deveni mai puternic si al aduce pe Sasike inapoi,iar in shippuden Naruto devine eroul satului (Konohagure sau konoha care inseamna satul ascuns in frunze ) si intr-un final Sasuke se intoarce si ajuta on razboi...
Sunt extrem de multe lucruri dw zis, dar mai bine te uiti chiar tu
Acest anime cotine :multa comedie, arte martiale, tehnici, multa actiune penteu ca e vorba de lumea ninja asa ca se sub intelege, sfaturi si te face sa crezi ca poti face orice daca nu renunti.
Vorbele mele preferate din acest anime aunt
In lume daca incalci regulile esti un gunoi, dar daca iti tradezi camarazi esti mai Jos decat un gunoi.
E anime japonez insa merita sa te uiti la el