| Versuri a întrebat:

Imi puteti spune cateva animeuri de dragoste ca Maid-sama. inuyasha, Kamisama Hajimemashita. va rog

5 răspunsuri:
| Matei_Gianina_1970 a răspuns:

Probabil cele mai frumoase anime-uri din categoria romantism-comedie-drama sunt aceste trei anime.Sincer nu cred ca vei mai gasi unele la fel(DA, STIU...FOARTE TRIST :[! )
Si eu sunt in cautare de anime frumoase, cu grafica kawaii, poveste desprinsa din romane, personaje cool si momente super amuzante, dar in acelasi timp tulburator de emotionante...Dar nu am gasit NIMIC, dar NIMIC la fel ca si aceste 3 anime! Sunt multe lucrari asemanatoare cu KAMISAMA HAJIMEMASHITA dar toate sunt copiate: Ba 3 de,, Tomoe'' si 1 Nanami, ba 8 Nanami si 1 Tomoe, ba 10 Nanami si Tomoe.Iar astea devin mai mult harem decat romantic! Iti recomand clasicul Sailor Moon, dar probabil o sa-ti placa si Fairy Tail(desii primele episoade sunt cam greoaie iar grafica lasa de dorit, as putea spune eu).Iti recomand un manga: 19-21(Nineteen-twenty one)-Este vorba despre o fata care a avut un accident, astfel pierzandu-si 2 ani din viata.Ea intalneste un baiat care are aceesi pasiune ca si ea; pisicile.El o ajuta sa-si recupereze cei doi ani din viata prin personalitatea sa copilareasca.
Anime:
1)Rewrite-actiune,comedie,romantic,scoala
Kazamatsuri, un oraș modern, bine dezvoltat, recunoscut pentru vegetația și cultura japoneză bogată, este casa lui Tennouji Kotarou, un licean nu foarte bine informat cu privire la valoarea împrejurimilor. Entuziasmat să-și petreacă timpul într-un mod superficial, băiatul mândru și gălăgios îl bate mereu la cap pe delicventul Haruhiko și se bucură de trăirile sale amoroase față de excentrica Kotori.

Având abilitatea de a „rescrie" orice parte a corpului pentru a-și multiplica puterea sau viteza, Kotarou este atras de supranatural. Întâlnirea cu singurul membru și președinte al Clubului de Cercetare Ocultă, „vrăjitoarea" Senri Akane, îl împinge pe Kotarou să reanimeze clubul, recrutând-o pe Kotori și alte trei persoane: neîndemânatica Chihaya, stricta Lucia și modesta Shizuru. În timp ce află tainele fiecărui membru al Clubului Ocult, prin aventurile lui împărtășite cu ei, Kotarou ajunge să-și înfrunte destinul pe care doar el ar putea să-l rescrie.
2)Nagareboshi Lens/Shooting star lens
Povestea se învârte în jurul unei fete, pe nume Risa, care nu are nicio experiență romantică. Pe de altă parte, este un băiat pe nume Yuugure care este cel mai popular din școală. Chiar dacă cei doi nu au avut niciun contact în trecut, odată cu începerea școlii aceștia ajung să dezvolte sentimente unul pentru celalalt.
3)Suzumiya Haruhi no Shoushitsu/Disparitia lui Haruhi Suzumiya-Romantic, SF, Scoala, Mister
4)Nanoka no Kare-Romantic, Scoala, Shoujo
Nanoka, elevă în primul an de liceu, ezită să intre într-o relație datorită unui băiat, care în școala generală i-a dat viziunea despre dragoste peste cap. Într-un loc complet neobișnuit, Nanoka îl întâlnește pe Hayata. Băiatul le explica prietenilor săi, într-un mod foarte politicos, despre recenta sa despărțire. Aceasta nu stă pe gânduri și i se confesează. Oare Hayata îi va accepta sentimentele?
Va fi Nanoka în stare să treacă peste urmele trecutului?
5)Ore monogatari-e cel mai shoujo anime pe care l-am vazut pana acum...gen lolicon.

Si...cam atat! Sper ca te-am ajutat! happy

| Versuri explică (pentru Matei_Gianina_1970):

Si unde gasesc Shooting star lens in romana

| Matei_Gianina_1970 a răspuns (pentru Versuri):

Pe anime G sau alte site-uri de anime.le gasesti cu sutele...

| chindi2 a răspuns:

A aparut de curand un anime nou...se numeste Kimi no na wa. Nu este neaparat de dragoste.dar este vorba de o fata si un baiat care isi traiesc invers vietile. La modul ca intr-un vis ea traieste viata baiatului in corpul baiatului, iar el traieste viata fetei in corpul ei de fata. Ei decid sa se intalneasca pentru ca prind anumite semne..si e posibil sa se creeze si o poveste de dragoste intre cei doi..alt anime pe care eu l-am vazut este Yamada kun to 7 nin no majo[yamada kun si cele 7 vrajitoare] doamne, cel mai fain anime e comedy non stop, dragoste.(yamada, baiatu` de fata se indragosteste de cea mai desteapta fata din liceu, yamada este un bataus si are numai note proaste ) iar fata este fix inversul lui. Tin doar sa spun ca are si yaoi.dar nu foarte mult. e vorba in special de acest baiat care se loveste de shiraishi san (fata de care se indragosteste yamada) pe scari, si din greseala se saruta. el aflaa ca ea e vrajitoare pentru ca dupa sarut corpurile lor se schimba. el e in corpul ei, si ea in al lui. de aici incepe tot, te asigur, e super fain.

| rainbowwoow a răspuns:

Ai putea sa incerci Your lie in april sau Sukitte il na yo.De asemenea ti-as recomanda sa te uiti si la NANA sau Lovely complex.