| IepurasXxX a întrebat:

Imi puteti spune niste filme gen drama cu copii? Adica se plac 2, unul e mai timid. Afla ca se iubesc, in final unul moare sau pleaca. Gen d-astea sau ceva asemanator. Ca "bridge to terabithia" sau "little manhattan".

Fara copy paste de la alte intrebari pls

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Kieth
Love story (1970) asta e vechi dar e primul film de genu
a walk to remeber
The way we were (tot din 70 si ceva) - asta iar e vechi
casablanca (de prin 40 si ceva) - vechi dar clasic
notebook
Jeux d'enfants

Daca te pasioneaza filmele bune le recomand pe alea vechi, astea mai noi sunt doar cu partea lacrimogena fara partea de actorie buna.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O listă cu filme, ți-am dat-o deja la intrebarea anterioară.
Tot cu copii, ți-aș recomanda câteva drame emotionante:
The Lost Children (serial, 2006–2007) Leave No Trace (2018), Lore (2017), Mr. Magorium's Wonder Emporium (2007), Swallows and Amazons (2016), Goodbye Christopher Robin (2017), Boyhood (2014).

| Clytia a răspuns:

The fault in our stars.