| iulia0022 a întrebat:

Imi spuneti un film romantic puppy dog eyes? Multumesc. [ dau fundabatting eyelashes ]

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt multe! Eu, de exemplu, prefer filmele clasice, mai ales... cele de Crăciun.
O viată minunată (It s a wonderful life), 1946
Podul Waterloo (Waterloo Brigde), 1940
Intermezzo, 1939
Brigadoon, 1954

Apoi, încerc să nu repet preferintele celorlalti, ci să adaug și altceva:
Prințesa (Princess), 2008
O iubire de vară (Feast of July), 1995
Si ingerii se indragostesc (Made in heaven), 1987
Magie in Manhattan, 2007
Întâlnire cu Joe Black, 1998
Atât de aproape de nori ( A walk in the clods), 1995
Orasul îngerilor (City of angels), 1998
Legenda inorogului, 1985
Undeva, cândva (Somewhere in time), 1980
Charlie St Cloud, 2010
Aripile rândunicii (Storia di una capinera), 1993
Toamna la New York (Autumn in New York), 2000

| iulia0022 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru toate. Stii cumva unde pot gasi Princess 2008?

7 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Shakespeare in love happy

| Zulicious a răspuns:

The notebook.
One day.
If only.
Mamma mia!
In time.
the vow.
letters to Juliet.
Apa pentru elefanti.

| floresdemayo a răspuns (pentru Zulicious):

Chiar, filmul Mamma mia este romantic? Nu-i comedie? Eu mi-am cumpărat DVD-ul în urmă cu câteva luni, dar n-am ajuns să-l văd happy!

| ada2203 a răspuns:

Aste le-am vazut, si sunt ok
Minte-mă frumos
Ruby Sparks
The Artist

| bya2000 a răspuns:

Cel mai romantic cunoscut de toata lumea este TITANIC!
Daca ti se pare prea vechi uite aici:http://www.raluk.ro/top-10-filme-romantice-pentru-prima-intalnire/

| DONASABY a răspuns:

Eu sunt fan SHAHRUKH KHAN, da, stiu parerea unora despre filmele indiene; nu imi plac toate dar filmele lui SRK sunt minunate! intra pe cinemarx si vei vedea acolo toate filmele lui, toate sunt minunate! pana la 32 de ani varsta mea actuala, nu am vrut sa aud de filmele indiene dar acum regret ca nu le-am vazut mai inainte! Sunt multe filme de dragoste frumoase a le lui, daca vrei si te risti sa vezi un film cu el anunta-ma!