| Diana_7451 a întrebat:

In ultima vreme vad destul de des intrebari despre serialul NINI in categoria Filme&Seriale.

Imi poate spune cineva despre ce este vorba in acest serial?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Tera a răspuns:

Niní, o tânără inocentă și spontană, locuia cu bunicul în incinta unei ambasade. Se îndrăgostește de noul ambasador Tomás Parker. Însă la inima diplomatului aspiră și secretara sa, Celina.

Niní atrage de partea sa pe copiii adoptați ai ambasadorului, care nu o agreau pe ambițioasa și aroganta secretară.

Manifestându-se foarte stângace și distrasă, Nini este concediată din postul de îngrijitor al copiiilor. Se deghizează în bărbat și, sub numele Nicolas Zampano, reușește să devină șoferul personal al ambasadorului și chiar confidentul acestuia.

Treptat, Nini câștigă inima ambasadorului și aceasta exprimân valori pe care nici puterea și nici banii nu le pot cumpăra: libertatea, dragostea și simțul umorului.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Nini

4 răspunsuri:
| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Este vorba despre o fata pe nume Nini\Nina Gomez ea este jucata de Florencia Bertotti. Nini este cam inocenta si ea locuia cu bunicul ei la ambasada ea se indragosteste de noul ambasador Tomas Parker care este jucat de Federico Amador insa Thomas este impreuna cu Celina care este jucata Paula Morales.Nini o cam dadea in bara tot isi cerea scuze, pana cand a fost concediata, dupa un prieten de-al ei a lasat-o sa doarma la pensiune ca nu avea unde sa steie si sa doarma. Ea s-a imprietenit cu o fata pe nume Vichi. Dupa Nini a vrut sa isi gaseasca un loc de munca, Si Vichi a vrut sa o ajute si-avrut sa lucreze impreuna cu ea, Si si-au gasit lo o firma trebuia sa mearga cu masina imbracata una din ele in mos craciun si sa imparta fluturasi, si cea imbracata in mos craciun conducea alta impartea fluturasi.Sisi fetita adoptata a ambasadorului una din ele pentru ca erau doua fete si doi baieti s-a suparat sau nu mai tin minte ce si-a fugit a trecut drumul iar a fost lovita de-o bicicleta.Nini era in apropiere si pentru ca o cunostea si ii era prietena era imbracata in mos craciun si a spus sa urce in masina ca o duce la spital.Si Thomas cand au fost in spital a intrebat cum il cheama sau cum o cheama pe cel imbracat in mos craciun, ea a vrut sa spuna Nini dar a spus doar ni si dupa a spus colas si de acolo s-a format Nicolas, si Thomas sa il rasplateasca la angajat ca soferul lui personal la ambasada.Si treptat Nini va ajunge la inima lui si vor fi impreuna deocamdata sunt 40 de episoade la TV daca vrei sa stii mai multe despre nini cauta-ma pe adresa de vladbredau si intra pe saitul www.peteava.ro si cauta nini. funda?

| nsudfnaoudnaso a răspuns:

Este un Serial de copii cu o fata o cheama Nini si se da un sofer e pe Disney Channel

| Schnitzel a răspuns:

E o telenovela plictisitoare. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu prea mult despre ea.Nu urmaresc. Dar mi se pare un serial nepotrivit pentru disneu channel.