| Ecea_Diana_1997 a întrebat:

Incerc sa aflu cum se numeste un film de groaza, L-am vazut acum ceva timp si ce imi amintesc din el este ca o familie, tata mama si fiica s-au mutat intr-o casa mare. In drum spre acea casa acestia fac un accident. La finalul filmului afla ca ei erau morti, de fapt doar mama afla asta, dar nu le spune celorlalti. Aveti idee ccum se numeste?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îmi amintesc filmul descris de tine, a fost demult, cu foarte mult timp în urmă...
Eu, cel puțin, l-am văzut prin 2005-2006. Voi încerca să-l aflu dacă nu vei primi niciun răspuns.
Un film asemănător e "Ceilalți" (The Others), 2001
http://www.cinemagia.ro/filme/the-others-ceilalti-2517/
Finalul e surprinzător. Și aici, absolut toti sunt morți. Mama, copiii, servitorii etc. Doar mama copiilor își dă seama de acest lucru și totul devine un șoc pentru ea.

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru floresdemayo):

Filmul acesta incepe cu Where sau when... ceva asemanator.

| floresdemayo a răspuns (pentru Ecea_Diana_1997):

Încerc. Toate secvențele filmului îmi sunt vii în memorie, ca și când l-aș fi văzut ieri! Doar titlul... îmi scapă.

| Ecea_Diana_1997 explică (pentru floresdemayo):

La fel si mie. Este genial filmul si vreau sa il revad, dar nimeni nu stie cum se numeste...

5 răspunsuri:
| Stefy_Stefania_2000 a răspuns:

Îmi amintesc filmul descris de tine, a fost demult, cu foarte mult timp în urmă...
Eu, cel puțin, l-am văzut prin 2005-2006. Voi încerca să-l aflu dacă nu vei primi niciun răspuns.
Un film asemănător e "Ceilalți" (The Others), 2001
http://www.cinemagia.ro/filme/the-others-ceilalti-2517/
Finalul e surprinzător. Și aici, absolut toti sunt morți. Mama, copiii, servitorii etc. Doar mama copiilor își dă seama de acest lucru și totul devine un șoc pentru ea.

| floresdemayo a răspuns (pentru Stefy_Stefania_2000):

Tu ești papagal, măi fetiță?
Nu ți s-au zburlit penele de la atâtea copy/paste-uri?
Dacă îți place să imiți, îți recomand filmul "Paulie", 1998 happy