| BipBip a întrebat:

Intrebare din Naruto. Cum ii cheama pe cei 5 kage?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Hokage (火影; Literally meaning "Fire Shadow") of Konohagakure.
The Kazekage (風影; Literally meaning "Wind Shadow") of Sunagakure.
The Mizukage (水影; Literally meaning "Water Shadow") of Kirigakure.
The Raikage (雷影; Literally meaning "Lightning Shadow") of Kumogakure.
The Tsuchikage (土影; Literally meaning "Earth Shadow") of Iwagakure.
Hokage in prezent este Tsunade, iar al saselea candidat este Danzo
Kazekage clar Gaara.
Mizukage este Mei Terumī
Raikage este acum fratele lui Killer Bee, A
Tsuchikage este Ōnoki.

2 răspunsuri:
| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Primul este Hokage al doilea este Kazekage, al treilea Mizukage al patrulea este Raikage al cincilea este Tsunade al saselea va urma Naruto si al saptelea Konohamaru daca vrei sa te uiti la naruto uitate aici http://anime.kage.com

| stapana a răspuns:

Primul este Hokage al doilea este Kazekage, al treilea Mizukage al patrulea este Raikage al cincilea este Tsunade sau kakasiwinking dupa nauto iar konohamaru al6 sau 7