| AdyTza909 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce urmaresc anime-ul Naruto Shippuden si Manga:
Naruto va avea sharingan sau rinnegan cand va intra in lupta? ( Cei care urmaresc Manga mai ales ) happy

Răspuns Câştigător
| criss7784 a răspuns:

Puterea pe care i-a dat-o Itachi adica atunci cand a bagat in el cioara aia neagra, a folosit-o itachi(care a murit dar a fost reinviat prin tehnica innvierii lumii impure realizata de Kabuto care controla corpurile celor inviati si prin care a adus la viata multe personaje moarte din Naruto: cei din Akatsuki, Dan, Asuma, Madara etc) ...deci a folosit-o Itachi pentru a se elibera de sub controlul lui Kabuto si reuseste deci cioara aia a scos-o din Naruto pentru a se elibera..nu era o putere ce i-a dat-o lui Naruto. stia ca asta se va intampla probabil si si-a luat masuri.Itachi este tot cel care il invinge pe Kabuto impreuna cu Sasuke si opresc tehnica asta, iar itachi se poate odichi in pace, insa Madara chiar daca era inviat ramane in viata, daca citesti manga o sa vezi...
acum sa vorbim de Naruto...cum am zis Nagato nu si-a trezit rineganul acesta i-a fost dat de Tobi cand era mic... deci nu si l-a trezit el
deci nu cred ca este o tehnica a celor din clanu uzumaki, prin urmare nu cred ca naruto va avea rinnegan, acum o sa vedem ce se mai intampla

3 răspunsuri:
| criss7784 a răspuns:

Eu sunt la zi cu manga si Naruto nu are nici Sharingan nici Rinnegan si sincer ma indoiesc ca va avea vreodata.Adica Sharingan de unde ca Naruto nu face parte din clanul Uchiha, iar Rinnegan nu stiu, Nagato(Pain) care era descendent al clanului Uzumachi avea rinnegan dar fiinda i l-a dat Tobi=Obito, nu cred ca Naruto va avea rinnegan.

| AdyTza909 explică:

Dar puterea pe care i-a dat-o Itachi lui Naruto? Si Naruto fiind si el din clanul Uzumachi, nu isi poate trezi rinneganul?

| criss7784 a răspuns (pentru AdyTza909):

Puterea pe care i-a dat-o Itachi adica atunci cand a bagat in el cioara aia neagra, a folosit-o itachi(care a murit dar a fost reinviat prin tehnica innvierii lumii impure realizata de Kabuto care controla corpurile celor inviati si prin care a adus la viata multe personaje moarte din Naruto: cei din Akatsuki, Dan, Asuma, Madara etc) ...deci a folosit-o Itachi pentru a se elibera de sub controlul lui Kabuto si reuseste deci cioara aia a scos-o din Naruto pentru a se elibera..nu era o putere ce i-a dat-o lui Naruto. stia ca asta se va intampla probabil si si-a luat masuri.Itachi este tot cel care il invinge pe Kabuto impreuna cu Sasuke si opresc tehnica asta, iar itachi se poate odichi in pace, insa Madara chiar daca era inviat ramane in viata, daca citesti manga o sa vezi...
acum sa vorbim de Naruto...cum am zis Nagato nu si-a trezit rineganul acesta i-a fost dat de Tobi cand era mic... deci nu si l-a trezit el
deci nu cred ca este o tehnica a celor din clanu uzumaki, prin urmare nu cred ca naruto va avea rinnegan, acum o sa vedem ce se mai intampla

| BmX_9225 a răspuns:

Singurul care si-a "trezit" rinnegan-ul a fost Madara Uchiha, nu se stie cum dar acest lucru era scris pe tablitele clanului uchiha si erau ingropate sub konoha dar au fost distruse cand a atacat Nagato satul.Mai mult as crede ca Sasuke va avea Rinnegan deoarece este un uchiha si poseda si Eternal Maghekyou la fel cum avea si Madara.