| Anemona2020 a întrebat:

Isi aduce cineva aminte de un film de groaza cu o fata de venise de la nebuni? Mai avea o sora si mama ei murise. Si ea credea ca e a fost de vina iar in fiecare seara o visa si alerga in padure si gasea un fel de saci de gunoi si aveau ceva in ei. Si mi se pare ca aveau 2 casute una in care statatuse mama ei. Ea avea impresia ca sora ei fusese de vina. Nu stiu daca va amintiti ceva din felul cum am explicat, dar asta imi aduc aminte.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Anna și Alex sunt două surori care trăiesc împreună cu tatăl, mama fiindu-le decedată în urma unei explozii. După decesul mamei, Anna este internată într-o instituție psihiatrică pentru a se recupera. Întoarsă acasă, se întâlnește cu sora ei care îi povestește despre relația pe care tatăl lor o are cu fosta infirmieră a mamei lor. Când o fantomă începe să-și facă apariția în casă, fetele încep să suspecteze că noua lor mamă le ascunde un secret înfiorator.
Aceasta este descrierea nu, daca da atunci filmul se numeste The Uninvited

2 răspunsuri:
| presus a răspuns:

The Uninvited