| Missin`you` a întrebat:

La ce adresa gasesc povestirea filmului twilight?big grinimi trebuie

5 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Rezumatul filmelor, scenariul si distributii gasesti pe site imdb. Te pot ajuta daca vrei, cu coloana sonora a ambelor productii twilight. Adica toata muzica folosita in film, melodii originale! Trimite mi un mesaj aici pe TPU.ro cu id tau de mess! Pa!

| Kidu a răspuns:

Amurg (engleză: Twilight) este un film englez apărut în anul 2008. Regizat de Catherine Hardwicke şi bazat pe romanul cu acelaşi nume de Stephenie Meyer, filmul este începutul poveştii unei adolscente, Isabella Swan (poreclita BELLA), care alege să se mute cu tatăl ei în Forks, un mic orăşel din Washington, după ce mama ei se recăsătoreşte. Aici îl întâlneşte şi se îndrăgosteşte de misteriosul şi seducătorul Edward Cullen, despre care află la scurt timp că este vampir, dar acest lucru nu o deranjeaza şi doreste ca Edward să nu o părăsească niciodată. Datorită unei mici neînţelegeri dintre familia Cullen şi vampirii cei răi (Victoria, James), Bella ajunge să fie vânată. Fiindcă James reuseste sa o pacaleasca pa Bella aceasta este muşcata de el, dar Edward fiind pregatit o salvează pe Bella, dar ea devine într-un fel supărată pe Edward deoarece ea doreşte sa devina vampir.

În rolurile principale se regăsesc Kristen Stewart ca Bella Swan şi Robert Pattinson ca Edward Cullen.