| Sasukesmecherul a întrebat:

M-am uitat pentru prima data la dragon ball (nu ma pricem la anime-uri) si am inceput cu db kai si l-am vazut pe tot si acum ma uit la super dupa ce termin db super la ce serie db sa ma uit?

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

Normal ca te poti uita in urma. Dupa ce termini db super ar trebui sa te uiti la primul db, apoi la z, apoi la gt, apoi la ultimul.

4 răspunsuri:
| DNA01 a răspuns:

Astea sunt animeurile din seria Dragon Ball. Te poti uita in ordinea asta daca vrei, l-am scris in ordinea in care au aparut.

1. Dragon Ball (153 episoade + 4 filme)
2. DB Z (291 episoade + 15 filme)
3. DB GT (64 episoade + 1 film)
4. DB Z Kai (sau BD Kai) (167 episoade)
5. DB Super (131 + 1 film)
6. Super Dragon Ball Heroes (a avut premiera in 2018, iar momentan au aparut doar 14 episoade)

| Sasukesmecherul explică (pentru DNA01):

Dar, daca am inceput cu db kai si momentan ma uit la db super pot sa ma uit in urma gen la db gt sau db z?

| Sasukesmecherul explică (pentru Sasukesmecherul):

In sfarsit
primul raspuns pe care l-am gasit de cand caut multumesc foarte mult big grin

| DNA01 a răspuns (pentru Sasukesmecherul):

Normal ca te poti uita in urma. Dupa ce termini db super ar trebui sa te uiti la primul db, apoi la z, apoi la gt, apoi la ultimul.

| Alex7843o1o1iqii83i a răspuns:

1.Tokyo ghoul
2.Attack on titan
3. Full metal alchemists brotherhood
4. Fary tail(este putin copilaros dar este bestial e animeul meu preferat)
5. Black clover
6. Mirai nikki
7. One punch man
8. One piece
9. Naruto
10. Death note
11. Sword art online
12. Code geass
13. Boku hero no akademia
14. Noragami
P. S: nu le-am pus intr-o ordine anume, daca vrei iti mai dau