| FloritxAna a întrebat:

Ma uit la naruto doar ca nu prea inteleg, sunt la episodul 7 poate cineva sa-mi explice pe scurt?

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Poate ai început cu shippuden de nu intelegi.
In orice caz naruto este despre un băiat ce ajunge ninja și care vrea sa devină Hokage (conducătorul satului sau). In el are sigilată Vulpea cu noua cozi care i-a atacat satul când el tocmai se născuse.
Animeul e despre aventurile acestui băiat alături de coechipierii lui Sakura și Sasuke in drumul sau de a ajunge cel mai bun ninja și ulterior Hokage. Naruto se continua și cu Naruto Shippuden. Mă gândeam ca poate ai început cu Shippuden de nu ai înțeles povestea happy. Restul vei afla pe parcurs.