| GeorgeBranza a întrebat:

Poate cineva sa imi explice pe scurt la ce se refera legislatia mediului?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nu ai voie sa arunci gunoaie in natura, de la hartii si sticle de cola pana la reziduuri otravitoare
nu ai voie sa tai copacii
ca sa faci anumite constructii trebuie sa oferi solutii ca vietuitoarele din jur sa nu fie deranjate (hidrocentrale, solutii ca pestii sa poata in continuare urca in amonte, autostrazi, solutii ca animalele salbatice sa poata trece pe sub autostrada, si nu pe autostrada unde sa dea masinile peste ele)

ETC.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia mediului cuprinde toate actele normative (acte normative speciale si prevederi din alte acte normative) prin care sunt reglementate relatiile privind mediul.
Detalii vezi si aici: https://www.solutiidemediu.ro/legislatie/

| Alexandrionelu a răspuns:

Adică de la an la an vei avea de plătit tot mai multe taxe la mașină, pana când vei ajunge sa renunți la ea și dacă n-ai bani de o Tesla, te faci biciclist laughing