| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU, vreti funda simplu?
Scrieti top 5 sau 10(daca aveti/stiti deja) filme din toate timpurile pentru voi. Cele mai interesante pentru mine, va primi funda. Simplu nu? sunt curios daca lumea mai se uita la filme ce merita vazute sau se uita doar la twilight. Sa vedem.Maine (fiind 23 ) dau si funda!

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

1. Trilogia The Lord of the Rings
2. Pan's Labyrinth
3. The Dark Knight
4. Memento
5. The Departed
6. Inception
7. Shutter Island
8. Inglourious Basterds
9. Inside Man
10. Red Lights.

13 răspunsuri:
| Intelligence a răspuns:

13 sins

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*Murder by numbers

*Dead Man Walking(1995)

*Funny games

*Vendetta

*Al seaselea simt(1999)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut multe filme preferate... e greu sa fac un top de 5 sau 10, dar voi incerca.
1. Dracula (1992) - as vrea sa scriu in cateva cuvinte de ce mi-a placut : coloana sonora este creata de celebrul compozitor polonez Wojciech Kilar, acorii sunt dintre cei mai buni : Antonhy Hopkins (in film are cateva replici in romana, am ramas uimita cat de bine pronunta), Gary Oldman, Keanu Reevs, Winona Ryder.
2. The Princess Bride (1987) - File de poveste - nu sunt adepta filmelor romantice, dar acesta are un iz foarte placut de romantism, mai mult bazat pe comedie. Mereu cand il vizionez rad, nu ma pot abtine.
3. Gone with the Wind (1939) - primul meu film favorit
4. toata seria Police Academy incepand din (1984) -
5.The Great Race (1965) - chiar daca e vechi filmul, cu atat mai bine
6. Insidious 1 si 2 - cele mai bune filme horror la ora actuala din punctul meu de vedere si Sl8n8 (2006).
7. Hannibal - cu Anthony Hopkins, precum si celelalte filme cu el, de altfel.
8.L'Homme orchestre (1970) - cu Louis de Funes. Mi-au placut toate filmele sale, dar la acesta, deja vizionat de 4 ori, inca rad la fel de mult, poate chiar mai mult decat la prima vizionare, precum si The Mad Adventures of 'Rabbi' Jacob (1973).
9.Unleashed (2005) - cu Jet Li si Morgan Freeman - actiune si nu numai
10. Mirror Mask (2005) - singurul film vizionat pana acum care chiar ofera senzatia de o lume fara noima, a viselor.
Ar mai fi si filmele cu Leonardo DiCaprio - Shutter Island, The Departed, Blood Diamond, Inception, dar, deja am depasit topul big grin

| AlexL28 a răspuns:

1.Rocky
2.Fast 6
3.Carter coach
4.Touchback
5.8 Mile

| alinaalin955 a răspuns:

Uite top 250 imdb.
http://www.imdb.com/chart/top
Pastreaza-ti funda.

| anonim_4396 explică (pentru alinaalin955):

Ma interesa topul tau nu imbd, dar asa e cand postezi aiurea pentru puncte

| TOOL a răspuns:

1 A Tale of 2 Sisters(Horror)
2 Curierul(Actiune)
3 Evil Dead(Horror)
4 HangOver(Comedie)
5This Is The End(Comedie)
6 The Others(Horror)
7HummingBird(Actiune)
8 Never Back Down(Actiune)
9 The Conjuring (Horror)
10 Now you see me (Thriller)

| Ana00005 a răspuns:

1.We're the Millers (Noi suntem familia Miller) -e vorba despre un traficant de droguri, care are nevoie sa ajunga in Mexic ca sa nu fie prins, asa ca el isi "construieste o familie" : o stripteza-sotia, un virgin-fiul si o fata fugita de acasa-fiica.
2.The Wolff of Wall Street (Lupul pe Wall Street) -filmul spune povestea unui broker care a trăit visul american până când acesta s-a transformat în coşmar. A început de jos şi a avut o ascensiune fulgerătoare, iar lăcomia corporatistă, succesul în exces şi puterea dobândită l-au transformat din broker onest în infractor implicat în scandaluri de corupţie, înşelăciune şi crimă.

Bani. Femei. Putere. Petreceri. Distracţii decadente. Droguri. Tentaţiile erau la tot pasul şi atât de uşor de obţinut. Ameninţarea legii era irelevantă, el putea cumpăra orice şi pe oricine. Pentru Jordan şi restul haitei de lupi, nimic nu era destul sau prea mult iar modestia era pentru proşti.
3.The Family (Malavita: o familie criminala) -Familia Manzoni se integrează în comunitatea de francezi, dar nu reuşeşte să se debaraseze complet de vechile obiceiuri şi continuă să rezolve problemele cu care se confruntă prin tactici de modă veche specifice mafioţilor. Deşi încearcă să ducă un trai tihnit şi să se ţină departe de numeroşii duşmani, Giovanni este prins de fiecare dată din urmă de trecutul lui întunecat, ca să nu mai vorbim de faptul că trebuie să o tempereze pe impulsiva lui nevastă, care are tendinţa de a incendia obiecte atunci când se simte trădată.
4.Vampire Academy (Academia Vampirilor) -Academia Sf. Vladimir nu este o şcoală ca oricare alta, ci un loc secret, ascuns în străfundurile pădurilor din Montana, în care moroii (vampiri vii şi muritori) sunt educaţi în tainele magiei, iar tinerii dhampiri (jumătate oameni, jumătate vampiri) sunt antrenaţi să-i apere de atacurile sângeroase ale strigoilor (morţi vii), cei mai înspăimânttori şi mai periculoşi vampiri.

Rose Hathaway, o fată dhampir, se pregăteşte să devină gardă de corp pentru prietena ei cea mai bună, prinţesa moroi Lissa Dragomir. Antrenamentul pentru lupta cu strigoii este unul dur şi epuizant, iar pe lângă intrigile şi comploturile din Academie, situaţia ei se complică din cauza unei idile tăinuite şi interzise. Având o legătură psihică ieşită din comun, cum nu s-a mai întâlnit de secole, cele două eroine încearcă să facă faţă ameninţărilor...
5.Hobbitul 2
Sper ca te-am ajutat.

| KingCobra a răspuns:

1: The Shawshank Redemption(1994)
2: Escape Plan (2013)
3: Con Air(1997)
4:The Green Mile (1999)
5: Fast and Furious (franciza)
6: Star Wars (franciza)
7: Olympus Has Fallen
8: White House Down
9:Red Dawn 2012
10:Avatar

Totuși foarte greu de pus într-un top pentru ca îmi plac foarte mult toate s ar mai fi: TopGun, Into the White, Back to the Future 1, 2, 3,
Beverly Hills Ninja, Daredevil, Total Recall (și cel din 1990 cu Arnold Schwarzenegger dar și cel din 2012), Growns Up, [The Lone Ranger si John Carter ar merita locul 4]

| pa1pa2pa3 a răspuns:

1. comedii
a.the proposal (comedie romantica)
b. the pacifier
c.tooth fairy
d. top gun parody
e. daddy day care
f.kindergarten cop
g.raising hope
h.year one
i.big momma's home( toate partile)
j.dennis the menace
k.dennis the menace christmas
l. dennis the menace strikes again
2. actiune
a. fast and furious 1, 2, 3, 4, 5,6
b.hobbit 1,2
c. 3 fugitives
d.triple x sau xXx
astea imi plac mie... sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| TheDia17 a răspuns:

Teddy, Scary movie, 13 fantome, Alvin si Veveritele, The Exorcist, Devil, Singur Acasa, Bona de la fortele speciale, Wrong turn, Zana Maseluta ( a fost de Paste la ProTV )

| IcsYzet_Diana_1997 a răspuns:

1. Never back down
2. Shutter Island
3. The Conjuring
4. Prometheus
5. The day after tomorrow
6. Chronicle
7. Awake
8. Titanic
9. Red riding hood

| lalada a răspuns:

La vita e bella, The Secret, Titanic, Cash Back, 13 fantome, The conjuring, The book thief, Viata lui Pi, Frozen, Rapunzel, In cautarea lui Nemo, Se7en, Curierul