| TudorFox a întrebat:

Niste filme cu oameni bolnavi psihic gen depresivi sau bipolari?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ma gandeam sa iti recomand "i am sam", dar nu stiu daca e exact ce cauti tu, insa filmul asta e foarte frumos, iar personajul principal da, are probleme psihice insa per total mesajul filmului e unul pozitiv.

| Panamax a răspuns:

Urmareste rubrica de religie de pe TPU.
Este cam acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Sketch2 a răspuns:

Thirteen, The edge of seventeen, It's cand of a funny story. Daca vrei despre oameni bolnavi psihic cel mai mult recomand it's kid of a funny story.

| Dandelion7 a răspuns:

"Girl interrupted" suna exact ca ceea ce cauti tu.

| DulceataDeCapsuni a răspuns:

Ce gen? SF, comedie, actiune...etc?

| DulceataDeCapsuni a răspuns:

Twelve Monkeys si apropo premiera in Romania a fost in 1996, scuze daca este prea vechi straight face

Fundita? happy

| Nevermind17 a răspuns:

'The Ward' este un film super. si este ceea ce cauti.Este vorba despre o tanara Kristen care se trezeste intr-un spital de nebuni, fara sa-si aduca aminte de viata ei.Ea presupune ca este normala si incearca sa scape.Se imprieteneste cu 4 fete la fel de tulburate, si pe urmele lor se afla o fantoma.Care omoara pe rand din fete.Ti-as spune continuarea dar nu vreau sa-ti dau spoiler....Si mai stiu un film 'Brothers' aici este vorba despre un barbat care pleaca in armata si dupa un timp este considerat mort.Nevasta lui se indragosteste de fratele lui, pana cand acesta se intoarce acasa, insa este schimbat si foarte tacut. Nu mai spun ca nu stiu cum sa povestesc pe scurt happy. ti-as sugera sa te uiti la trailere!

| PUNKO a răspuns:

Incearca "N-AM UITAT CE AI FACUT VARA TRECUTA" sunt 3 filme dar nu sunt legate unul de altul sunt doar pe acelasi subiect, totusi nu prea cred ca iti va satisface asteptarile, in general filmele de groaza sunt cu posedarea oamenilor de catre spirite nu cu oameni depresivi
iar alt film care ar fi un om intors din razboi si orb care a ramas cu un fel de sechele si era depresiv e "OMUL DIN INTUNERIC"
sper ca te va ajuta raspunsul, funda?