| Joker3134 a întrebat:

Oare care sunt tarile cu cei mai depresivi oameni?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ungaria. Rata suicidului o spune.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu are prea multă treabă. Poți să fii și milionar depresiv.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are prea multă treabă. Poți să fii și milionar depresiv. Iar cum miloinarii sunt numeric mai puțini, rata depresiei la ei este mai mare.

| Drimmero a răspuns:

Daca privim invazia de depresivi de pe TPU as fi tentat sa zic ca e Romania, dar daca privim in ansamblu nu cred ca exista tari cu foarte multi depresivi, din cate am citit o chestie acum ceva timp cica Norvegia avea cei mai multi depresivi din Europa din cauza duratei mici ale zilei, in unele zone dureaza aproape 3 ore ziua si restul de ore reprezinta seara, cred si eu, as lua-o si eu pe aratura in stilul asta.

| Celcestietot a răspuns:

Una dintre ele ar fi Romania.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din auzite: Groelanda

| Bruno92 a răspuns:

Cred că una din ele ar fi Japonia se lucrează de nu sa văzut așa ceva dorm prin metrouri când ies de la serviciu. Da și Romania din cauza tehnologiei

| Anonima163333 a răspuns:

Am citit undeva ca este Franta.

https://www.descopera.ro/......-depresivi