| costelus972 a întrebat:

Nu gasesc serialul lucifer pe Netflix eu locuiesc in Germania dar am cumparat programul full si i am dat prietenului meu din Romania contul si el are lucifer si eu nu cum pot rezolva sau remedia problema multumesc funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare tara are pachetul lui de Netflix!
Fiind accesat din tari diferite, esti detectat cu locatia ta si nu ti se permite sa vizionezi decat ceea ce tara in care esti, emite.

Am trecut prin aceeasi problema cu Netflixul american pe care l-am accesat si platit o bucata buna de vreme, dar m-au detectat ca sunt din Australia si m-au blocat, putand viziona doar filmele din pachetul Netflix pentru Australia, din cauza roialitatii care se plateste pentru fiecare film sau serial, de catre tara respectiva.
Din pacate, am pierdut o gramada de seriale faine, pe care le urmaream pe Netflixul american si imposibil sa le mai pot viziona la Netflixul australian.
Cam acelasi lucru ti se intampla si tie!

| costelus972 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult :* si eu ce fac acum ce prostie... off imi poti recomanda ceva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru costelus972):

Pai, nu stiu ce contine pachetul din Germania... vizioneaza si tu ceea ce poti vedea acolo!
Banuiesc ca sunt cateva mii de filme si pe Netflixul din Germania...
Cam aceeasi frustrare am intampinat si eu, desii aveam cont in America si instalat un vpn acolo, care a functionat cateva luni cu succes, dar intre timp s-au perfectionat si noile lor aparaturi detecteaza tara unde se emite si te blocheaza imediat.

Cu Netflix este simplu, platesti lunar daca vrei, ceea ce iti da dreptul sa anulezi contractul cu ei, daca nu-ti mai convine.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu un vpn sau cu un proxy de Romania ar trebui sa iti mearga

| bystefu a răspuns:

Da, poti folosi un tunel VPN pe pc, si poti seta IP de Germania, sau de Romania, tu fiind in "China". Incearca "cyberghost vpn".