| rrrelllaxo a întrebat:

Nu mai stiu cum se numeste un film,si as vrea sa-l mai vad odata,stiu doar ce se intampla.
Doi copii fata si baiat erau dusi de mama lor la tara,la bunica lor care nu au mai vazut-o de foarte mult timp,avea gaini in casa, etc..La un moment-dat fiul ei se indragosteste de o fata,dupa vine cineva sa-i dea un bilet de avion pentru ca acolo unde se aflau era ceva in aer,el refuza si ramane alaturi de fata, dupa vine o armata (gen razboi) o ia pe fata intr-o masina pe el in alta (tin sa spun ca el avea un caine pe care l-au omorat cei care au venit dupa ei ) cine stie filmul sigur si-a dat seama.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

How I Live Now (2013)
http://www.cinemagia.ro/filme/how-i-live-now-581621/

| rrrelllaxo explică (pentru faramatania):

Mersi mult de tot

| faramatania a răspuns (pentru rrrelllaxo):

Cu plăcere, mersi și eu. Oricum să știi că ai mai încurcat câte ceva prin povestire, dar așa în mare ai reținut ideea filmului și mi-am putut da seama despre ce vorbești.Revizionare plăcută.