| DataScience a întrebat:

Nu mai stiu numele unui serial in care un tata(semana cu Bill Pulman tin minte) inventa tot felul de trasnai.O data inventase un suport pentru fund care i-l facea mai mare si parca avea un baiat si o fata sau mai multi copii care nu erau de acord cu inventiile sale.Parca intr-o zi isi inconjurase casa de vegetale mutant(rosii, mazare...etc.) care ii atacau si nu il lasau sa iasa din casa.Parca avea la masina un robot care ii raspundea sau nu...Deci era putin s.f.,comedy, science si inventii trasnite.Sau acum ca ma gandesc mai bine cred ca actorul era Robin Williams sau primul care l-am mentionat(unul din ei doi). Sper sa ma ajutati,chiar mi-a placut,nu stiu daca se daea pe TVR sau pe ProTV, dar l-am urmarit intre anii 2000 si 2005 dupa care nu s-a mai dat niciodata.

2 răspunsuri:
| Crissy9Sweet a răspuns:

Poate te referi la filmul Flubber http://www.imdb.com/title/tt0119137/?ref_=sr_1

| DataScience explică (pentru Crissy9Sweet):

Nu,nu este un film(Flubber), ci un serial...dar juca exact ca omul de stiinta din Flubber! si facea mereu cate o inventie care ii scapa de sub control!