| TristanTzara a întrebat:

Nu sunt sigur dacă e categoria perfectă dar... Știu că era un desen animat în anii 2000 pe ce era atunci Minimax despre un orășel populat de de niște animăluțe. Și în fiecare episod era o figură nebuloasă care prin magie sau ceva crea o nouă problemă acolo, îi transforma pe săteni în monștrii sau ceva. Era un fel de mister în fiecare episod. În particular îmi aduc aminte ceva confruntare cu un Grifon într-un episod.

Aș aprecia dacă mi-ați putea identifica desenul.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Misterele din Providence?

2 răspunsuri:
| Saiko93 a răspuns:

Misterele din Providence

| Saiko93 a răspuns:

Merit funda fiindca iti garantez ca ala e desenul animat cu detectivi si animaluuţe + nu am pus semnul intrebarii la intrebarea ta laughing)