| GreenBubbleLove a întrebat:

(Pentru fanii Naruto) : Cum explicati semul de pe spatele vestelor de jonin care se afla si pe spatele bluzei lui Naruto despre care am vazut pe narutopedia cum ca ar fi semnul clanului Uzumaki?

Fundita!

Răspuns Câştigător
| alexshobyx a răspuns:

Este semnul clanului Uzumaki.Se mai spune despre clanul lor ca erau responabil pentru sigilarea lui 9 Cozi, el fiind in mama lui Naruto, iar cand Madara Uchiha a atacat satul ea era insarcinata si a trebuit sa-l nasca pe Naruto, acesta primind chakra vulpii cat si un fragment din chakrele mamei sale si al tatalui sau, al 4-lea Hokage, Yondaime. Un lucru cu adevarat intrigant este de fapt de ce Naruto nu are numele tatalui sau.La asta chiar nu stiu sa raspund, poate probabil ca Naruto ar fi aflat mai usor cine este tatal lui, chiar nu stiu.
Ok oK, stiu am deviat de la subiect laughing. Bafta, sper ca te-am ajutat.winking

6 răspunsuri:
| Myuu a răspuns:

Eu nu sunt cine stie ce experta, dar din cate stiu clanul Uzumaki este inrudit cu clanul Senju.Clanul Uzumaki este sperializat in jutsuri de sigilare.Mama lui Naruto a fost jinchuurikiul anterior a lui 9 cozi (conform manga) Puterea vulpii cu 9 cozi era sub posesia satului frunza datorita clanului Uzumaki care l-a sigilat pe 9 cozi in Kushina. Konoha a respecat canul Uzumaki si de aceea foloseste simbolul lor ca semn al prieteniei si bunavointei (asa scrie in manga)

| GreenBubbleLove explică:

Ok, dar ati observat ca si kakashi are acel semn al liu naruto pe spate si multi altii asta ar insemna ca toti fac pate din clanul uzumaki? e ciudat daca s-ar afla la sfarsit ca de fapt naruto nu e singur si ca toti cei cu semnele acelea rosii sunt familia lui...ar fi frumos:X

| alexshobyx a răspuns:

@Andyetc daca te-ai fi uitat la manga si la serial ai fi stiut ca Kushima era purtatoarea lui 9 coziwinking. Demonul a fost eliberat de Madara la nasterea lui Naruto, deoarece ma-sa laughing era in cel mai vulnerabil punct in care i se putea dezlantui vulpea :la nastere.In continuare acel "semn" este sigiliul(semnul, blazon, ce vrei tu) al clanului Uzumaki, iar Konoha, in semn de prietenie si apreceiere pentru sacrificiile facute de acest clan, a fost de acord sa foloseasca semnul acestuia.Toate spusele tale sunt inutile, deoarece aberezi si deviezi de la subiect. Astept funda... deoarece consider ca am cele mai complete raspunsuri la aceasta intrebarewinking, si nici nu m-am folosit site-uri precum @Andy...

| Kioko9 a răspuns:

Dupa cum ai observat si sasuke are un semn pe spate, semnul clanului uchiha asa si naruto si daca dai pe net pe google imagini si scrii minato iti da poze cu tatal lui naruto (al 4-lea hokage) si sa vezi ca are acelasi semn deci da e semnul clanului fundita?

| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Mda! Cam da! Acela este semnul clanului uzumaki! Dar am și niște corectări răspunsurilor anterioare!
1.Naruto poarta numele mamei! Ukumaki Kushina
yondaime se numește Minato Namikaze!
ia lăsat lui naruto numele "uzumaki" fiindca nu vroia sa stie ca naruto e fiu de hokage.
2.9 cozi nu era in kushina! era tinut in pamant si legat cu lanturi(care erau tinute de kushina cu o tehnica necunoscuta)de un biloi urrias de pamant.Cand sa nasca. Kushina sia pierdut din putere si a slabit lanturile.
Atunci Madara a actionat.a dezlegat vulpea,a controlat-o cu manghekio sharingan,a făcut contractul pentru tehnica invocării,a invatat sigiile pentru invocare,s-a teleportat in oras,a chemat vulpea si s-a batut cu ceilalti.
mai tarziu,in timp ce vulpea se confrunta cu sandaime si gennini, iar kushina si minato cu madara, minato a pus alt lant sa tina in frau vulpea si a pus lanturile normal ca pe kushina care atunci nastea.can s-a nascut a prins vule bine, a invocat o masa pentru sigilari(e mai complicat, e masa asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres )L-a pus pe naruto acolo, a folosit tehnica demonului mort si l-a sigilat pe 9 cozi in naruto. dupa aceea minato inainte sa moara si kushina la fel ia rostit niste cuvinte(sa nu bea alcool si chestii din astea sau poate o sa fie mai bun la ninjutsu decat kushina...), si minato a folosit un sigiliu cu 8 tigrame(si mai complicat)si sia sigilat niste chackra de-a lui si dea kushinei.in shipuuden se intalneste cu tatal lui si normal ca ii dispare chackra iar mai tarziu(am vazut in manga)vreau sa-ti spun ca iar se desigileaza 9 cozi dar acum se intalneste cu kushina si sigileaza iarasi si spune povestea de mai sus.(scuze ca am trecut la alt subiect dar trebuie sa stii daca esti fan naruto)
3.Multi geninni au semnul acela pe spate(de exemplu shikamaru cand devine geninn)pe spatele lor este un cerc rosu cu nu stiu ce.
4.Naruto purta acele haine ori ca i le dadea al treilea de la minato(i-a zis inainte sa moara sa-i dea haine)ori asa pur si simplu, sau o fi gasit hainele cand o crescut la el in camera aceea a lui sau unde statea kushina cu minato inainte sau si-o fi lipit el sa arate ca genini, de prin concluzi nu e chiar semnul clanului uzumaki!

| EvilCrepeerMC a răspuns:

Este semnul si din clanul Uzumaki dar este si semnul satului vantului care a disparut