| PatriciaRamses1989 a întrebat:

Personajele principale pot muri?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebare aiurea, normal ca pot murii, toti murim, tu crezi că personajele alea sunt nemuritoare.

| tehno125482 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Vorbea cat timp sunt in film

| tehno125482 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da pot muri!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pot muri...

Ex. Never let me go, My Life Without Me, Bridge to Terabithia, Drag me to Hell, City of Angels, Titanic, Autumn in New York, My Life...

Pot învia, zbura...

Ex. Just Like Heaven (2005), The Frighteners...

Pot face orice. Sunt (doar) filme...

| minrest a răspuns:

Pot muri, dar trebuie sa lasi cel putin unul in viata pana la final, altfel ai continua actiunea cu personaje secundare.

| Camuflaj2017x a răspuns:

De obicei personajul principal moare la sfaristul filmului/serialului urmand incheierea cu ce mai e pe acolo.

| BeSmart17 a răspuns:

Nu pot muri deoarece autorul a inceput cu el si va sfarsi cu el..desigur ca se mai intampla sa pateasca ceva pe moment dar isi revin. daca nu si.ar reveninu are rost sa mai scrie autorul o carte..sau sa faca un film

| RoxB a răspuns:

Da, pot muri. Multe mor la sfarsitul serialului pentru a trimite un mesaj moral pozitiv (Sons of Anarchy, Breaking Bad), altele mor din cauza neintelegerilor dintre showrunner si actor (Primeval), iar altele mor doar pentru avea impact emotional si a imbunatati povestea (Miller in The Expanse, mai nou).

| AndreeaKawaii a răspuns:

Dap. În general, în filmele horror, romance şi SF mor personajele principale din câte ştiu eu. ^.^

| GaryTheMetrosexualFruitcake a răspuns:

George Martin be like : Huehuehue