| Gagea a întrebat:

Poate sa-mi povesteasca cineva serialul Dexter (episoadele cele mai importnte)! Va rog frumos! 1!(doar cunoscatorii )! Dau si funda!

2 răspunsuri:
| supremxxxoxo a răspuns:

In primul rand Dexter este cel mai bun serial american, chiar si mondial cu 7 sezoane la ora actuala. In al doilea rand sunt 12 episoade pe sezon, iar toate sunt importante. Ti-as recomanda sa vezi episoadele 1-2-4-5-9-10-11-12 astea ar fi cele mai importante, dar de ce sa te complici cand poti sa le vezi pe toate 12. Iti recomand sezoanele la care am inceput eu. Eu am inceput de la 4 foarte bun, la fel si cinci, si sase, acum urmeaza sapte, dar asta nu inseamna ca celelalte nu sunt importante si bune.

| RazvanVlad a răspuns:

Este vorba despre un analizator de pete care lucreaza pentru miami metro.Cand avea 2 ani si-a vazut mama macelarita cu drujba si a satat in sangele ei 2 zile pana a fost gasit de politie si adoptat de unul dintre ofiterii prezenti la locul faptei. el traiese dupa un cod dat de tatal lui adoptiv si nu omoara pe oricine, omoara doar criminalii care au scapat din mainile legii. sora lui lucreaza pentru miami metro si cu timpul a avansat in grad pana la locotenent. a fost casatorit si are un copil, sotia lui a fost omorate da catre un criminal pe care el in tot urmarea. in sezonul 7 sora lui afla ca este un criminal si nu in denunta, tot ea incearca sa il faca sa se opreasca dar nu reuseste. sper ca te-am ajutat daca mai ai nelamuriri intreaba-ma. iti recoman serialul.