| busoiedy144 a întrebat:

Poti sa ajungi critic de filme fara studii superioare? Nu stiu cum poti ajunge, dar ma pricep la analiza si am vazut peste 50 de seriale iar la filme cred ca am vazut 80% dintre astea bune, foarte bune, capodopere.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E ca si cum doresti sa devii istoric doar urmarind tv-ul.E clar ca nu asa functioneaza.Baza teoretica o obtii doar de la o facultate, mai ales in ce priveste o specializare.Chiar daca esti autodidact, nu te va lua nimeni in serios, poate doar publicul amator in caz ca iti faci un canal Youtube etc? Succes.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai spune "Cum pot să ajung critic literar fără studii de specialitate? Am citit peste 50 de cărți".

Ia scrie aici o analiză a filmului "Apocalypse now", să vedem cât de priceput ești.

| faranume93 a răspuns (pentru johnnny123):

Nu l-am vazut, am zis ca 80%dintre filme le-am vazut astea foarte bune,la seriale rup,ok, am inteles ideea, in fine, oricum macar eu inteleg serialele complexe ca the wire, care nu e pentru oricine.

| johnnny123 a răspuns (pentru faranume93):

Tu câte conturi ai pe situl asta?
Că la partea cu "critic de film" m-am lămurit...

| LisaJulie a răspuns:

Eu zic sa faci totusi o facultate sau macar sa vorbesti cu cineva in domeniu.