| Gold_Angel_1981 a întrebat:

Probabil nu voi primi nici un raspuns, dar vreau sa incerc. Deci, e un film SF despre niste oameni care daca faceau infractiuni li se puneau niste dispozitive, din acel moment nici un om care il intalnea pe cel cu dispozitivul acela nu vorbea cu el, era ca si invizibil. Acest om nu stiu cu ce incalca regulile si i se pune dispozitiv, timp de 1 an nivemi nu avea voie sa vorbeasca cu el.
La un moment dat intalneste o fata pe care o place si pentru ca nici nu mai suporta -detentia- incearca sa vorbeasca cu ea, dar ea refuza sa vorbeasca cu el. Trece anul de detentie, i se ia dispozitivul! Apoi nu stiu ce se intampla si chiar fata care fusese indiferent cu acest barbat pica la -detentie- fata este foarte disperata de acesta problema, il roaga pe acel barbat sa vorbeasca cu ea vazand cat este de grea -detentia-, iar barbatul ii promite ca nu o paraseste si va vorbi cu ea in ciuda consecintelor.
Cei care aveau aceasta -detentie- erau permanent monitorizati de niste drone!
Stie cineva numele acestui film? De precizat: este un film vechi, de mai mult de 32 de ani

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Poate Wedlock (1991)? Daca nu, cauta pe aici https://www.imdb.com/title/tt0103239/?ref_=kw_li_tt.

| ALex07539 a răspuns:

Filmul pe care îl descrieți se numește "The Last Chase" și a fost lansat în anul 1981

Răspuns utilizator avertizat