| Alynutzaaa a întrebat:

Proful meu de engleza ne-a dat azi ceva exemplu din filmul 'Codul lui Da Vinci' pe care l-a vazut, insa un coleg a spus ca nu ne recomanda asa ceva pentru ca si el l-a vazut si nu s`ar mai uita a doua oara pentru ca iti baga plin de prosti in cap si dupa ce l-a vizionat 3 zile a ramas cu gandul doar acolo!

Cine a vazut filmul, ce e asa de inspaimantator?

Răspuns Câştigător
| Smile94 a răspuns:

Nu dar are niste ideologi care schimba perceptia asupra lui dumnezeu stii legenda despre Sfantul Graal cica femeia era descendenta lui Iisus aaa si de groaza era doar ca unul dupa ce ucidea se pedepsea singur cam atat era de groaza

oricum e fain filmul

1 răspuns:
| thealchemist a răspuns:

Nu e inspaimintator, e o prostie. e teoria conspiratiei dusa la extrem. pur si simplu n-are sens dar atrage pentru ca e ca un puzzle, incearca sa puna cap la cap teorii diferite care ar trebui sa se potriveasca impreuna.