| anonim_4396 a întrebat:

Puteti numi cate un film pentu fiecare anotimp in parte? Adica un film reprezentativ, in opinia voastra, pentru fiecare anotimp.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Amuzantă întrebare.
Primăvara - Girl, Interrupted (1999)
Vara - (500) Days of Summer (2009)
Toamna - October Sky (1999)
Iarna - Home Alone (1990)

Ca un bonus, există un film coreean care cuprinde fiecare anotimp în parte: Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (2003).
Numai bine!

3 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Am ales „Girl, Interrupted" pentru că o vad pe Susanna Kaysen (Winona Ryder) ca pe un ghiocel răsărit de sub zăpadă. Asemenea florii, personajul principal a făcut față zăpezii (dramei interioare) și a reușit să scoată capul la soare. Deși fragilă la prima vedere, ea a demonstrat că este o personană extrem de puternică.
Care este topul tău, @MembruTPU1?

| EvangelineLovin a răspuns:

Toamna-500 days of summer.
Iarna-Singur acasa, uite cine vorbeste.
Primavara-You again, Enchanted.
Vara-Mean girls, John tucker must die, Stick it, Hairspray, Legally blonde, 17Again, Bride Wars.

| khristineee a răspuns:

Pentru toamna Sweet november. E superb