| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu intrebarea!-Am vazut mai demult un film care se numea ceva gen:"'Drumul mortii" sau "Ultimul drum" asa ceva.In film era vorba despre un condamnat la moarte(puscarias) care a violat si omorat impreuna cu alti doi barbati o fata in mijlocul unei paduri.Acesta este vizitat de o femeie(care nu are nici un grad de rudenie cu el) dar care vrea sa il salveze(in sensul ca vrea ca el sa cunoasaca iertarea dupa moarte) si vorbeste cu el si cu famillile victimei(lui ii citeste si ii da o Biblie).
Filmul este in engleza!
Cine ii stie numele corect?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Filmul se numește „Dead Man Walking" - Culoarul morţii (1995) cu Sean Penn.
http://www.imdb.com/title/tt0112818/
Numai bine.