| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se numea filmul acela in care un tanar negru este acuzat ca a omorat un baiat alb(sau doi parca, nu mai stiu sigur) care il urmarea in padure? negrul fugea de albi...e un film cu rasism...negrul e condamnat la moarte. Any help?

2 răspunsuri:
| TinaM a răspuns:

Cred ca te referi la Green Mile.E acuzat ca a omorat 2 fetite, cand de fapt el incerca sa le salveze, pentru ca avea un har.A fost inchis intr-o puscarie unde a vindecat gardianul.Asta-i?:d

| anonim_4396 explică (pentru TinaM):

Nu, nu e acela. il stiu pe acela