Bula
| Bula a întrebat:

Revin cu o intrebare anterioara, la care nu am primit inca raspunsul:

n anii '80 a circulat pe videocasete o comedie italiana, care mi-a placut foarte mult si as vrea sa-l revad.

Subiectul filmului a fost: un tip moare, iar fantoma lui se intoarce sa-l razbune pe raposatul, care avea destul de multi dusmani in familie si in anturaj. Daca-mi amintesc bine, in rolul principal a jucat Adriano Celentano.

Dau funda la cel/cea care imi da raspunsul corect: titlul filmului, actorului care joaca personajul principal, eventual un link la pagina unde as putea viziona / descarca acel film.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nici secretarele nu fac toata treaba, trebuie sa puna si patronul mana pe ceva - https://www.google.ro/#q=filme+adriano+celentano

| Bula explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si eu stiu sa caut pe google - si nu numai.
Insa ma intereseaza TITLUL filmului, nu lista de cautare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pe bulanele secretarei?