Bula
| Bula a întrebat:

Buna, tuturor!
In anii "80-"90 am vazut un film (comedie) al carui titlu nu mi-l mai amintesc, dar as vrea sa-l revad.
Imi amintesc doar o scena:
Pe un avion "Low cost" s-au urcat pasagerii. Avionul a fost plin de animale domestice (gaini, capre etc.). Cand a pornit avionul, fiecare pasager a trebuit sa dea din vasle (ca la corabii), iar cineva din echipajul avionului le-a comandat cu biciul in mana.

Dau funda celui /celei care imi da raspunsul (titlul filmului).

Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula explică:

Se pare ca, membrii TPU ori n-au citit intrebarea, ori n-au vazut filmul. sad
Voi mai posta intrebarea peste un timp, daca pana atunci nu voi primi raspuns potrivit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai poți oferi și alte detalii?
Avionul a căzut/ a aterizat in ocean. incat pasagerii au fost nevoiti să vâslească? Sau "vâsleau" prin aer, incercând să bată aerul? Nu pot să-mi dau seama... Dacă e parodie mă aștept la orice trăsnaie...

| Bula explică (pentru floresdemayo):

A fost o parodie.
Pasagerii au stat pe niste banci de lemn si "vasleau" in aer.
Animalele de casa s-au plimbat intre banci, pasarile (gainile si gastele) zburdau in aer... big grin

| FreddieM a răspuns:

Asta e filmul cautat? Daca da, aici poti sa-l vezi.

https://123moviesd.com/the-last-flight-of-noahs-ark/

Cheers

| Zuzu1991 a răspuns (pentru FreddieM):

E clar ca e parodie, pasagerii dau din vasle cand pune unul biciul pe ei ca sa zboare...

nu stiam numele, nu prea ma uit la parodii, dar mi-a ramas in minte reclama in romana, care a fost la greu la un moment dat
https://www.cinemagia.ro/filme/airplane-avionul-buclucas-4275/
si, au facut si o continuare:
https://www.cinemagia.ro/......area-5966/

| Bula explică (pentru FreddieM):

Nu e acesta.

| Bula explică (pentru Zuzu1991):

Din pacate, nu e Airplane (1 sau 2).
In nici unul nu este faza cu vaslire. sad

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Bula):

Ok, urmaresc si eu intrebarea, acum sunt curios!