| Anonim1842 a întrebat:

In legatura cu anime boruto in primul episod boruto cand e adult are o cicatrice la ochiul drept si se pare ca detine un ochi cu byakugan.Se poate ca hinata sa-i fi dat ochiul sau stiti voi ce s-a intamplat daca s-a anuntat in manga ce s-a intamplat cu acel ochi? Pe langa ca detine byakugan la ochiul drept tot la acelasi ochi detine si o putere speciala nu stiu sigur ce poate face cu acel ochi.Ma gandeam ca poate i s-a intamplat ceva la acel ochi ca are o cicatrice ca a lui kakashi si poate hinata s-a sacrificat sau ceva de genul si iar fi dat ochiul sau cu biakugan.
La inceputul animeului boruto kawaki spune ca il va trimite pe boruto unde l-a trimis si pe tatal lui.Se poate ca naruto si hinata sa fii murit?
Si ultima intrebare boruto in primul episod isi pune protectoarea pe cap si spune ca inca este un shinobi dar acea protectoare este taiata.Se poate ca boruto sa fii tradat satul frunzei dintr-un motiv anume?

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

1) Boruto nu are Byakugan, este un dojutsu nou.
2) Se zice ca unul din ei va muri dar nu este nimic concret.
3) Aceasta protectie este a lui Sasuke, acesta fiind maestrul lui, probabil el i-a dat-o!

| 393Dan a răspuns:

Da, si eu cred ca cicatricia la ochiul drep semnifica faptul ca si-ar fi implantat ceva la un moment dat, insa nu cred ca e biakuganul Hinatei. In primul rand ea-i fata si parca nu s-a vazut in Naruto asa ceva, de obicei amandoi erau de acelasi sex. Eu personal cred ca ar putea fi tenseiganul lui Toneri (daca ai vazut "Naruto the last") sau al cuiva din clanul Otsutsuki, ca-n "Naruto the last" se zice ca daca combini sangele Hyuga cu Otsutsuki formezi tenseiganul, insa combinat cu kekkei genkaiul lui nou (ochiul lui nou cu puteri necunoscute) ar putea forma ceva cu mult mai puternic probabil.
Ce tine de spusele lui Kawaki, ca l-ar trimite pe Boruto tot acolo unde l-a trimis pe Naruto...sincer asta ar putea insemna orice. Ar putea fi sigilat, ar putea fi pus intr-un genjutsu, ar putea fi incarcerat, ar putea fi chiar la pamant undeva inconstient Kawaki crezand ca la finisat. Ar fi devastator daca scriitorii l-ar ucide pe Naruto, plus de ce ar recurge la asa ceva, cand sunt asa multe metode de al inlatura din imagine temporar, daca chiar vor ca animeul sa fie doar despre Boruto? Si totusi cred ca chiar daca il vor scoate pe Naruto din imagine, va fi doar temporar, pe parcursul bataliei finale sau ceva de genul...
Protectoarea probabil sa fie al lui Sasuke.