| hype123 a întrebat:

Acum ceva timp am urmarit filmul Dawn Of The Dead!
Si nu inteleg de ce mor toti!
Cine stie sa imi zica pls!
FUNDA!
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Eu n-am vazut filmul, ca sa pot raspunde la intrebarea asta. M-am documentat doar pentru prima intrebare. Daca voi avea ocazia sa-l urmaresc, am sa pot intelege de ce filmul s-a terminat in maniera prezentata de tine. S-ar putea ca punctul tau de vedere sa fie o idee cu privire la final. happy

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cum a inceput, unde a inceput, de ce a inceput, nimeni nu stie. Indiferent ce s-a intamplat sau cum a inceput, peste noapte lumea a devenit un cosmar de dimensiuni uriase. Omenirea a fost lovita de o necunoscuta si letala boala. Populatia moare pe capete, dar mortii nu raman morti, ci se transforma in zombie. Morti vii umbla urland si incercand sa-i decimeze pe ultimii supravietuitori. Hrana lor este carnea oamenilor vii si sangele lor.

(sursa: cinemagia)

| dannyel86 a răspuns:

Se presupune ca fenomenul e cauzat de o radiatie cosmica dintr-o sonda spatiala aflata pe planeta Venus. (Wikipedia)

| hype123 explică (pentru dannyel86):

Mersi mult. dar ce inteles are filmul? daca mor toti. si personajele principale in acea padure de la final. eu presupun ca este o pedeapsa de la dumnezeu. ce zii? raised eyebrows

| hype123 explică (pentru dannyel86):

Oke mane. multumesc pentru ca mi-ai raspuns. si daca vei avea ocazia sa il urmaresti, dupa vizionarea lui sa imi raspunzi xD

| dannyel86 a răspuns (pentru hype123):

Eu n-am vazut filmul, ca sa pot raspunde la intrebarea asta. M-am documentat doar pentru prima intrebare. Daca voi avea ocazia sa-l urmaresc, am sa pot intelege de ce filmul s-a terminat in maniera prezentata de tine. S-ar putea ca punctul tau de vedere sa fie o idee cu privire la final. happy