| RaluKkkk a întrebat:

Deci aseara a fost magnificul Titanic(bineinteles ca nu e prima oar cand il vad). Stim cu totii finalul Jack moare(am plans destul pentru asta,mai plang si acumlaughing, batrana Rose arunca colierul in apa si apoi ni-o arata pe ea dormind in pot, fotografiile cu toate lucrurile pe care le planuise sa le faca impreuna cu Jack si apoi marele final:Ea tanara sarutandu-se cu Jack imbracat in hainele lui(de altfel si cu hainele cu care a murit imbracat) si aplauda-ti de toti membrii echipajului care au murit pe nava.Adevarul este ca nu stiu cum m-a afectat foarte tare povestea asta, mi-a ajuns foarte adanc in inima.Asa ca am si eu 2 intrebari sa va pun la care nu sunt sigura si parerile sunt impartite asa ca vreau sa vad si parerile voastre:

1)De ce a aruncat batrana Rose colierul pe care l-a pastrat cu sfintenie atatia ani in apa? Pentru ca considera ca acolo ii e locul?

2)Finalul de care sunt nelamurita:Eu consider si vreau sa cred ca atunci Rose a murit(dupa cum ii promisese si lui Jack:citez "Vei muri o doamna batrana in patul tau cald")ea fiind ultima supravietuitoare de pe Titanic, iar sufletul ei s-a dus acolo unde ii era locul cu Jack.Voi ce parere aveti? Atii spun ca doar visa...Eu v-am spus vreau sa cred ca Rose si-a reluat relatia cu Jack de unde ramasese..de pe Titanic.

Astept cat mai multe raspunsuri.Cel mai elaborat si ma emotioneaza cel mai mult. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Saddelyx a răspuns:

Eu sunt de aceeasi parere cu tine. Dupa ce a dus colierul unde ii era locul,Rose s-a simtit implinita si s-a stins din viata. Dupa moarte, ea s-a intors inapoi pe vas, alaturi de ceilalti, pentru ca acolo si-a gasit dragostea si in plus acolo a gasit si prieteni de nadejde. poate ati observat ca Hockley si majordomul lui nu erau acolo, desi au murit si eu.

3 răspunsuri:
| Bizzle a răspuns:

Hey.
Stii ca Rose Si Jack in realitate nu au existat? Au fost doar personaje din filmul lui James Cameron.
El a vrut sa faca filmul Titanic si la facut, facand povestea acestor 2 tineri indragostiti care eu un final foarte trist. Filmul e unul din cel mai bun pe care le'am vazut pana acum la viata mea.
Succes!

| RaluKkkk explică (pentru Bizzle):

Normal ca stiu! James Cameron a facut o treaba excelenta cu acest film! El s-a gandit sa infiripeze o poveste de dragoste cu tragica poveste a TITANICULUI.E normal, dar eu am spus ca "povestea"celor 2 mi-a ajuns complet in inima.Fiecare cuvant, fiecare miscare, fiecare gest in parte este unul magnific.Si de aceea a doua oara cand am vazut filmul i-am urmarit fiecare miscare lui Jack si pur si simpu imi venea sa plang pentru ca stiam ca avea sa se stinga la final.Bineinteles ca povestea de dragoste n-a existat(sau cel putin nu se stie nimic despre ea).A fost doar ideea unui regizor genial de a mari interesul si lacrimile publicului pentru acest film. Personajele au fost atat de bine conturate, iar actorii au jucat atat de excelent, incat este imposibil sa nu-i indragesti.De asta am varsat atat de multe lacrimi pentru Titanic.Pentru ca atat cat si povestea navei cat si povestea de dragoste a unor doi tineri atat de diferiti si totusi atat de asemanatori te induioseaza. Oricum sunt de acord cu tine:Filmul este absolut briliant si fara seaman in lume!

| Bizzle a răspuns (pentru RaluKkkk):

Da e exceptonal filmul. Nu o sal bata niciunul. E fabulos. Chiar nici nu ai cuvinte pentru el. Mi se pare genial acest film.happy