| TudorRadu a întrebat:

Vreau sa aflu daca Rose DeWitt Bukater din titanic a fost reala supravietuitoare, se zvoneste ca gloria stuart adevarata supravietuitoare a interpretat-o pe rose batrana! scrieti pe google gloria stuart are diamantul lui ludovic la gat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevart am citit pe wki. ca este una dintre cei 6 sau 7 supravetuitori din titanic.In film au invetat numele dar gloria stiuart a mers pe titanic dar au vrut ei sa puna numele rose... ea a fost sa facut actrita pentru ca a jucat in film povestind povestea ei despre titanic iar rolul lui rose (supravetuitorul titanicului glori stiuart) a fost luat de kate...

| farytale23 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt Gloria e doar o actrita. Rose chiar a existat -.-

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Frate povestea din titanic este o fictiune... punct! nu va mai imbatati cu apa chioara! cea care a interpretat-o pe rose a murit la 100 de ani, anul trecut!
iar ultima supravietuitoare a titanicului a murit tot anul trecut la 101 ani parca! si era un bebeulus in 1912

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, este un personaj fictiv, poti vedea si aici: http://www.titanic-titanic.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=1941. Nici Gloria Stuart nu a fost pe Titanic si ea a fost un personaj fictiv, a fost actrita, poti citi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Gloria_Stuart. Numai bine!

| SaintJimmy a răspuns:

E imposibil de ştiut dacă tot ce vezi în filmul Titanic e adevărat. Ceea e cu singuranţă adevărat este că a existat un vas numit Titanic, care s-a scufundat pe 15 Aprilie 1912. În rest...

| spidy a răspuns:

Rose e un personaj inventat.cica nu a fost real din cate am citit acum depinde...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat pentru ca am ctit eu pe wki si scria ca este unul dintre ce 6 sau 7 supravetuitori

| ToLoveRu a răspuns:

Frate! Sa lamurim o data situatia!
Titanicul chiar a existat....candva in trecut.Totul este adevarat:Titanicul s-a scufundat pe 15 aprilie 1912.Totul este adevarat! Povestea Titanicului este un fapt istoric care a marcat evolutia omenirii de-alungul anilor.
Povestea de dragoste intre Rose si Jack nu este reala.Nu s-a intamplat cu adevarat pe vapor. James Cameron a adaugat un plus de dramatism povesii in sine.Atata tot!

Pace!

| SaVa13 a răspuns (pentru ToLoveRu):

Sa mori tu....Atunci cum explici pictura cu,, rose sau gloria stuart" facuta cu 6 ore inainte ca vaporul sa se scufunte? Si semnatura e clara,, J. Dawson" in traducere Jack Dawson incultule. happy

| Revnic_Gheorghe_2000 a răspuns (pentru SaVa13):

E simplu de explicat. E un desen, nu o pictură. Desenul respectiv a fost făcut de James Cameron. regizorul filmului.

| farytale23 a răspuns:

Ba eu am citit pe wikipedia ca Gloria aia e cea care a jucat-o pe "Rose" batrana in Titanic...Nici decum adevarata supravietuitoare...

| vrak a răspuns:

E adevarat dar au fost si alti supravietuitori

| Alexandra_Violett_1999 a răspuns:

Gloria Stuart este o ACTRITA, iar Rose este personajul interpretat de ea. Rose DeWitt Bukater a fost unul dintre cei 6 sau 7 supravietuitori.

| mihalove11 a răspuns:

Da.Intradevar Gloria Stuart Care din pacate a murit la 100de ani. Dumnzeu Sa O ierte...este adevarata Rose din povestea de dragoste Titanic. dar Rose nu era numele ei. Rose a fost inventat de regizorul filmului ...Gloria se numea pe atunci. ea a luat cu ea in mormant o foarte frumoasa poveste de dragoste ce a uimit o lume intreaga. Odihneasca-se in pace! Sper ca vam lamurit! Gloria Stuart este adevarata fata ce a iubit in povestea Titanic!

| irina_2789 a răspuns:

Rose DeWitt Bukater este reala si. titanic este real...a.fost.

| elle3000 a răspuns:

Va recomand sa intrati putin si sa cititi (tuturor)...macar al doilea link.
http://en.wikipedia.org/wiki/Beatrice_Wood
http://en.wikipedia.org/wiki/Beatrice_Wood#Films_inspired_by_Wood

| Paull_Peter_1995 a răspuns:

Rose dewitt bukater este adevarata supravietuitoare gloria stuart s-a nascut in 1910 iar titanic s-a scufundat in 1912