| anonim_4396 a întrebat:

imi poate face cineva o scurta recapitulare a ultimelor 4 sezoane din the walking dead

1 răspuns:
| Pricked a răspuns:

O sa incep cu sezonul 2, cred ca stii ce se intampla pana acolo (gen...ei afla ca pot deveni zombie doar prin simplul fapt ca mor)

La ferma grupul se mareste. Dupa ce Rick si mosul trec prin mai multe conflicte, ajung sa fie invadati de morti umblatori si sa se refugieze intr-o inchisoare. Pana la urma tipul chior moare, dar ei tot sunt nevoiti sa lase inchisoarea in urma. Din nu stiu ce motive, se despart involuntar, formandu-se grupulete, care, spre norocul tuturor, se indreapta spre acelasi loc: Terminus.
Daryl+Beth (tipa e rapita de niste badassi)
Carol+Judith+Tyresse
Rick+Carl+Michonne
Maggie+Sasha+Bob
Glenn+Tara
^din cate-mi amintesc, asa sunt repartizati

Mai multi dintre ei reusesc sa ajunga la Terminus, acolo unde sunt inchisi. Si Glenn si Maggie se reintalnesc, aw