| Stefancalin1997 a întrebat:

m-am apucat de The Walking Dead si am vazut 6 sezoane, ce a cauzat acea epidemie globala?
Funda!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

S-ar putea sa nu aflam niciodata. Serialul se concetreaza pe modul in care aceasta schimbare majora transforma oamenii in criminali (sau mai rau), creeaza suspiciuni intre tabere si aduce un razboi "primitiv" de supravietuire si dominanta. Probabil tocmai de aceea o tot lalaie de 3 sezoane incoace cu povestea fiecaruia si cate 3-4 episoade la rand in care descrie ororile Guvernatorului sau ale lui Negan, in loc sa se concetreze pe actiune sau pe un fir narativ scurt (secundar), care sa fie rezolvat in decursul unui singur episod.

1 răspuns:
| kentake0 a răspuns:

Probabil o sa stim in urmatoarele sezoane, din primul sezon stiu decat ca a inceput epidemia, Rick este in spital, armata, bombe etc. Concluzie: Nu avem informatii.