| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum cativa ani buni am vazut o emisiune culinara in care a participat unul din chefi (Bontea, Scaraltescu sau Dumitrescu) ca concurent, nu stiu daca erau toti sau doar unul din ei.
Parca era un fel de chefi la cutite (sau poate chiar asta era) si se duceau in mai multe locuri ale lumii (stiu ca la un moment dat au avut o proba in Asia, si gateau ceva in stil asiatic, alta proba era sa gateasca pentru copiii foarte mici.
Aveti idee cumva cum se numea emisiunea, sau sezonul respectiv?(din ce-mi aduc aminte era pe antena 1 sau pro tv, sper sa nu ma insel dar cred ca emisiunea a fost acum vreo 8-9 ani, nu stiu sigur)

7 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Iadul bucatarilor cumva?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asia express. A participat Bontea anul asta parca.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chefi la cutite in niciun caz, fiindcă primul sezon a fost prin martie-aprilie 2016, in orice caz, in primavara. Master Chef era in 2012...
Cat de sigur esti că ei au fost in emisiunea cautata de tine? Nu cumva e vorba de alt bucatar? O să arunc o privire și dacă găsesc ceva, revin.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu sunt foarte sigur acum cat timp l-am vazut dar au trecut cel putin 5 ani de atunci (eu asa imi aduc aminte), ideea e ca era un concurs cu cei mai buni chefi bucatari din Romania.
Si intr-o proba au gadit ceva asiatic intr-un parc (cred), nu-mi aduc aminte daca erau chiar in Asia dar era foarte asemanator.
Si imi mai aduc aminte de proba cu copii unde erau jurati.
Aveau diferite teme culinare, stiu ca intr-o proba erau undeva pe un deal cevea si gateau in apropiera unui cort unde se tinea o nunta si cam asta era tema lor, sa gateasca preparate pentru nunta respectiva.

| floresdemayo a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Înainte să caut, vezi putin daca e vorba de „Bake Off România" Era prin 2016. Era prezentata de Nicole Stanese.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru floresdemayo):

Da. nu este dar ce-mi aduc aminte era ca arata cam la fel cu chefi la cutite (e posibil sa fi fost chefi la cutite dar un alt sezon si eu sa fi crezut ca ei concureaza, dar nu stiu daca erau sau nu in echipe in acel show)

| floresdemayo a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Tu vorbesti de MasterChef, sezonul 1!
Un episod se desfasura la munte, iarna, concurentii, impartiti pe echipe, gateau in aer liber, pe zapada si un ger cumplit...
Probabil, tot in sezonul 1 ai vazut si celelalte...